Jak je to s Area 51 (3)

Veteráni americké armády sdělili, že pracovali v nejtajnějším místě na Zemi. Ale s mimozemšťany nespolupracovali…
Hnízdo létajících špiónů

V roce 1955, kdy CIA spolu s koncernem Lockheed začali vytvářet tajné špionážní letadlo U-2, vyvstala otázka, kde je zkoušet, daleko od zvědavých očí.

Tak byla založena „Area 51“ v Nevadě, poblíž vyschlého jezera Groom Lake, kde během druhé světové války byly postaveny vzletové a přistávací dráhy.

Všude okolo jsou hory. Jediná obec v okolí – Rachel – má v těchto dnech méně než sto obyvatel. Za horami se nachází letecká základna Nellis a atomový polygon.

CIA se domluvilo s jadernými vědci, a rozšířili zakázanou zónu, oddělením pozemku s jezerem Groom Lake. Objekt se nejprve nazýval „Paradise Ranch“. Potom jen „Ranč“.

První letoun U-2, které sem byl přivezen po částech a smontován v hangáru, vzlétla 4. srpna 1955.

O dva roky později na sousedním polygonu byly testovány atomové bomby. Celý „Ranč“ byl pokryt radioaktivním prachem, budovy byly poškozeny. Tehdy základnu dočasně předali pod kontrolu Komise pro atomovou energii. Tehdy základna dostala nové jméno, převzaté od číslování jaderných vědců – „Area 51“.

Když úroveň záření poklesla, letečtí konstruktéři se vrátili na známé místo.

V „Zóně-51“ se začaly zkoušet kromě O 12 (Oxcart) a SR 71 Blackbird i první radarově neviditelná letadla F-117A (Stealth).

Polygon byl rozšířen, byly postaveny nové bunkry. Byla posílena ochrana na všech přístupech.

V roce 1995 Bill Clinton podepsal dekret o zvláštním statusu zóny: „Pro Ameriku je životně důležité, aby utajované informace … nebyly zveřejňovány.“

V prosinci 2002 prezident George W. Bush vyňal zónu z působnosti zákonů o životním prostředí.

Obří dráhy jsou viditelné na fotografiích z vesmíru – jasné znamení, že se tam zkouší něco velmi rychlého. Experti naznačují, že to je hyperzvukový špionážní letadlo „Aurora“, schopný vyvinout až 8500 kilometrů za hodinu – přímý potomek U 2 a SR-71. Jak řekl jeden vojenský činitel: „V případě letounu SR-71 nepřítel věděl, že letí, ale nemohl s tím nic dělat. V případě tohoto letadla vůbec neví, že letí.“

Všechny informace o nejnovějších „UFO“ jsou tajná. Ale pokud je možné věřit pověstem, pak „Aurora“ může obletět Zemi kolem dokola za pět hodin!

Obyvatelé sousední obce Rachel řekli, že někdy vidí na nebi podivné stopy v podobě tří koblih, navlečených na tyč. Objevují se krátce po ohlušujícím rachotu.

Oficiálně ministr letectví Donald Rice řekl: „Nemáme projekt s názvem „Aurora“, a neexistuje žádný letoun, který by měl takové schopnosti, připisované „Auroře“.“

Pokračování

  • Jak je to s Area 51 (1) (2) (3)

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2295

error: Kopírování zakázáno!