Kdo byl Gabriel Green?

– mimozemský kandidát do Bílého domu. Kdysi kandidoval i člověk s podporou mimozemšťanů…

Gabrielu Greenovi bylo 35 let, když dne 9. srpna 1960 oznámil v hotelu Biltmore v Los Angeles, že ho návštěvníci z jiných světů zvolili jako svého kandidáta na prezidenta Spojených států. Tvrdil, že navzdory tomu, že měli lidský vzhled, jeho poradci přišli z Alfa Centauri, a byli to dobří lidé.

„Mohly by dobýt svět mezi snídaní a obědem každý den v roce, ale to by bylo porušení jejich principů,“ řekl novinářům, a bylo to zveřejněno v Los Angeles Times následující den.

Green byl kontaktován. Tvrdil, že komunikoval s bytostmi z jiných planet, které přivedlo poselství lásky a míru. Návštěvníci nás chtěli naučit žít v míru, harmonii a prosperitě. Nic nového…

Od vzniku filmu The Day the Earth Stood Still (Den, kdy se zastavila Země) (1) v roce 1951, započal dlouhý seznam bláznů a pokusů získat si proslulost a peníze prodejem další varianty apokalypticko-mesiášského poselství na způsob mimozemšťana Klaatu, kterého hrál Michael Rennie. (2)

Kandidát na prezidenta od mimozemšťanů se narodil v kalifornském městě Whittier v roce 1924 a byl prezentován jako vědec, který dělal významné objevy v oblasti standardního modelu částicové fyziky.

Byla to samozřejmě lež. Ve skutečnosti jeho živobytí bylo fotografování žáků a studentů na ročenky škol v Los Angeles.

Nebyl to první vědecký génius, kontaktovaný mimozemšťany. Prvním byl George Adamski (3) prodávající hamburgery na silnici k hvězdárně Mount Palomar. Další Orfeo Angelucci (4) a George Van Tassel (5) pracovali jako dělníci na montážní lince firmy Lockheed v Burbanku, Truman Benthurum (6) byl stavební dělník a Eugenio Siragusa (7) pracoval na daňovém úřadu…

Tak jako Adamski, i Green se setkal s mimozemšťany tváří v tvář. Řekli mu, že už dlouho zasahují do našich záležitostí. „Oni jsou vyspělejší než my duševně, duchovně a vědecky,“ řekl na tiskové konferenci, když prezentoval svou kandidaturu do Bílého domu. Tvrdil, že mimozemťanům bylo nad 75 let, ale byli neobyčejně krásné. O svých fantaziích napsal knihu.

 

Green byl přesvědčen, že jeho údajná podpora přátel z jiných světů mu přinese miliony hlasů. Při svém prvním útoku na Oválnou pracovnu neuspěl. Až o dva roky později byl zvolen do Senátu za Kalifornie díky 171.000 hlasů. Znovu kandidoval na prezidenta, tentokrát za Univerzální stranu v roce 1972 s viceprezidentem, také kontaktérem Danielem Fry (8). Znovu ztroskotal. Tentokrát mu přímluva mimozemšťanů byla k ničemu: dostal méně než 200 hlasů.

Na konci svého života zvěstoval zprávy o tom, že Druhý příchod Krista je na dosah ruky, při kterém Ježíš sestoupí na Zemi na palubě létajícího talíře. Je považován za nejzajímavějšího z prvotních kontaktérů. Zemřel 9. září 2001, ve věku 76 let.

Odkazy

(1) http://en.wikipedia.org/wiki/The_Day_the_Earth_Stood_Still
(2) http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Rennie
(3) http://en.wikipedia.org/wiki/George_Adamski
(4) http://en.wikipedia.org/wiki/Orfeo_Angelucci
(5) http://en.wikipedia.org/wiki/George_Van_Tassel
(6) http://en.wikipedia.org/wiki/Truman_Bethurum
(7) http://es.wikipedia.org/wiki/Eugenio_Siragusa
(8) http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Fry