Kdo je to Ernst Muldašev?

Napsal už několik knih o tajemném Tibetu, mezi posledními „Hledání města Bohů“ a „V objetí Šambhaly“ s podtitulem „Senzační odhalení vědecké tibetské expedice“.

Kdo je autor těchto knih? Doktor medicíny, oftalmolog, člen různých soukromých akademií a mistr sportu Ernst Rifgatovič Muldašev došel k původu lidských plemen cestou své profese oftalmologa. Oční specialista zhotovil fotografie mnoha tisíc lidí různého věku i původu, měřil a rýsoval kolem očí různé trojúhelníky a čtyřúhelníky, až došel k tzv. středně statistickým očím, které se prý podobají očím rodilých Tibeťanů. Z toho vytvořil závěr, že veškerá lidská plemena pocházejí z Tibetu.

Muldašev procestoval poté Tibet i Nepál, setkal se s buddhistickými mnichy i lámy, Mistry i Zasvěcenci. Ve svých knihách vypráví o tajemných „sádkách“, kde žije „genofond lidstva“ – staří Mistři v hlubokém sámadhi. Ačkoli vypadají jako mrtví, v takovém stavu prý mohou pobývat živí i milióny let. Je otázkou, jak takový věk zjistil a jak to lze ověřit. V Tibetu a Nepálu jsou prý tisícovky takových sádek.

Za pomoci jistého Zasvěcence Muldašev ukazuje vchod do jedné takové hrobky – jde o obyčejnou díru do jedné himálájské hory. Vešel do chodby, ale na jejím konci byly dveře. Zasvěcenec odemkl visací zámek. Může překvapovat, že „genofond lidstva“ je chráněn obyčejným zámkem, jako je na kterékoli kůlně.

Muldašev píše, že díky dlouhým besedám s lámy zjistil, že v genofondu lidstva nežijí obyčejní lidé, ale potomci Atlanťanů a Lemuřanů. Část Atlanťanů byla drobná, ale jiní byli 2 – 3 krát větší než lidé, zato Lemuřané měřili 60 – 90 metrů. Každý měl uprostřed čela ještě další, třetí oko, ze kterého vycházel jasný svit světla všech barev duhy“. Muldašev tak shodně opakuje teze, o kterých mluvila Jelena Petrovna Blavatská. (1)

Co dodat? Ernst Muldašev zjevně pluje na vlně popularity všeho tibetského, kloubí mýty s fikcí ve snaze živit svou popularitu a tak dosahovat zaručeného odbytu svých knih. Se skutečností však mají jeho fantazie však jen pramálo co společného.

Odkazy

(1) Blavatská, J.P.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Helena_Petrovna_Blavatsk%C3%A1

Podle: