Vesmír

Astronomové možná objevili stopy dvou vyspělých civilizací. Kyklopské stavby kolem hvězd by mohly postavit jen vysoce pokročilé civilizace. Keplerův kosmický teleskop možná našel tzv. Dysonovy sféry...

 

Bez Měsíce by byl život na Zemi nemožný

 

Pánové Travis S. Taylor (1) a Bob Boan (2) sestavili zcela vážně myšlenou příručku pro své pozemské spoluobčany na téma jak se zachovat během mimozemské invaze.

 

V Časopise Americké geofyzikální unie "Geochemistry, Geophysics, Geosystems" (1) byla v roce 2012 zveřejněna zpráva skupiny italských geologů, kteří prohlašovali, že nakonec nalezli něco, co je velmi podobné fragmentu světoznámého Tunguzského meteoritu. 

Duchové z marťanského hřbitova?

 

Na Marsu stojí tajemný monolit

 

Je na Marsu tráva?

 

Na Marsu rostou stromy?

1. srpna 1998, dopadla do obce Hůrka na Plzeňku půlmetrová ledová koule.

Co je na Phobosu?

Astrofyzici vymysleli, jak zamaskovat Zemi před mimozemšťany

Zdá se, že se podařilo najít skutečnou příčinu nehody kosmické lodi "Apollo 13"…

Badatelé objevili v časopisu Discover Magazine úžasný výzkum amerických vědců, prováděný před odesláním astronautů na Měsíc.

Ruský vědec tvrdí, že komety jsou schopny, po přiblížení k Zemi, vytvořit obrovské elektrické výboje.  Díky úderům takových blesků vznikly na Zemi kimberlitové trubky a dávní lidé našli první obydlí...

Od roku 1982 muži a ženy začali společně létat do vesmíru. Nicméně, ještě před letem první ženy do vesmíru vědce zajímalo, zda je možné početí a jak toho v kosmu dosáhnout.