Kryptozoologie

„Nikdy se nesměj živým drakům, hloupý Bilbo!“ říká sám protagonista příběhu Hobit (1) po drsném střetu se Smaugem. Velký plaz a tělo pokryté šupinami, drápy, létající a plivající oheň, to je obraz šelmy Smaug. (2)

Na přelomu roku 2010 a 2011 došlo k častým nálezům mrtvých ptáků a ryb. Podívejme se na malý přehled. Najdeme souvislosti a příčiny?  

Žila někdy v Loch Ness přece jen nějaká příšera?

Někdy se Nessie vynoří z jezera...

Žila někdy v Loch Ness přece jen nějaká příšera?

Anglický cestovatel D. Livingstone (1813-1873) zažil při jedné ze svých cest po střední Africe hrůzostrašnou příhodu. Ocitl se v tlamě mohutného lva, který si svou lidskou kořist odnášel neznámo kam. „Lev mi odporně bručel přímo do obličeje a přehazoval si mě z boku na bok jako teriér potkana..."

Už Hérodot psal, že asi v 6. století př. n.l. lidé, žijící v bažinatých oblastech východní Evropy – Pripjatských močálech – byli nuceni ze svých sídel odejít poté, co jejich zemi napadli jacísi „draci“.

delfinDelfínu patři odedávna prvenství mezi plavci. Jsou známy případy, kdy lehce předehnal lodi, které pluly rychlosti třicet uzlů za hodinu. Vnější tvar delfínova těla je velkolepým příkladem, čeho může příroda dosáhnout ve snaze vytvořit dokonalost. Jako by upustila v tomto případě od svého pravidla nedávat nic zadarmo. Absolutní symetrie ve všem, kromě...

 

Se svéráznou a zajímavou teorií o konci civilizace dinosaurů přišel roku 1989 známý autor sci-fi Stanislaw Lem.

 

Existují v zásadě tři okruhy odpovědí na otázku, proč vlastně dinosauři vyhynuli.

 

Dinosauři žili v období druhohor, tedy asi před 245-265 miliony let.

 

 

7 hypotéz o tom, proč dinosauři zmizeli.

Snědli sami sebe nebo je zničili mimozemšťané? 

Opakovalo se to několikrát. Někdo přijde se senzačním tvrzením, že konečně má definitivní důkaz o existenci legendárního divokého člověka bigfoota.

Většinou to bývá fotografie nebo filmový záběr. Tentokrát bylo ale předloženo přímo jeho tělo!

 

aneb

Záhadný tvor z podhůří Altaje