Jacques Bergier: Hvězda, která zabila dinosaury (6)

Mimozemské v dějinách…

Někteří vědci si přitom myslí, že lidstvo bude jednou schopno nejen znát, ale i reprodukovat energetický zdroj kvasarů. Tím se omlouvají fantastické výdaje, které spolknou takové organizace jako Evropské středisko nukleárního výzkumu. Já se osobně domnívám, že lidstvo je již dost ohrožováno vodíkovou bombou a že je třeba brzdit výzkumné ústavy, které by nám mohly dát moc, k jejímuž užívání lidstvo není ještě připraveno. Staří alchymisté měli zcela pravdu, že tajemství hmoty je nutné žárlivě střežit.

Kdyby měl Hitler v rukou prostředek, kterým by přivedl k výbuchu Slunce, tak jako Inteligence přivedly k výbuchu hvězdu, která zabila dinosaury, určitě by to udělal. Musíme jen doufat, že výzkumy těchto vysokých energií nepovedou hned tak k nějakým výsledkům a že moc zapalovat a zhášet hvězdy nebude nikdy svěřena vojákům a politikům.

Od trinitrotoluenové (TNT) bomby k vodíkové jsme už udělali skok s mocninou. To znamená, že vodíková bomba, která by vážila jednu tunu, může uvolnit tolik energie jako bomba o deseti milionech tun TNT – nazývá se bomba o deseti megatunách. Bomby tohoto druhu docela dobře existují. Stejně velký skok by nás přivedl od energie vodíkové bomby k energii potřebné k vyprovokování exploze hvězdy. To znamená, že pokrok podobný tomu, který má za dvacet let postup od TNT bomby k N-bombě, by nám dal k dispozici moc inteligencí.

Doufejme, že se to nestane, dokud bude existovat nynější lidstvo, které dalo již příliš mnoho důkazů o tom, čeho je schopno. Ale víra, že se tento pokrok nikdy neuskutečnil ve vesmíru, který existuje nejméně už dvacet miliard let, mi připadá maximálně naivní. Někde ve vesmíru se z virů vyvinuly inteligence. Jestli se tento jev uskutečnil víckrát, různé Inteligence musely vstupovat do vzájemného kontaktu, jak říká Teillard de Chardin: Vše co stoupá, se sbíhá“. Americký botanik z Harvardu Elso Barghoorn dokázal, že bakterie žily na Zemi už před třemi miliardami let. Celá ta doba a pomoc Inteligencí, byly nutné k tomu, abychom z bakterií došli až k člověku. I když je třeba deset miliard let k tomu, aby se Inteligence objevily přirozenou cestou, tento čas je stále ještě ani ne polovinou stáří pozorovatelného vesmíru.

Z toho, co pozitivně známe, neodporuje nic existenci Inteligencí. Nic neodporuje ani tomu, že zasáhly.
Možná instalovaly v naší sluneční soustavě detekční a pozorovací satelity, a třeba je to zrovna záhadný Phobos, oběžnice planety Mars. Možná umístily kolem Země pásy ochranného záření, které teprve začínáme objevovat.

Závěr

Čtěte více

  • DVD * Jacques Bergier – publikace a články z archivu KPUFO na DVD. KPUFO, 2017. Cena 120 Kč

 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2551

error: Kopírování zakázáno!