Budd Hopkins – průkopník učení únosů do UFO

Scénář „únosu do UFO“ se významně změnil po vydání Hopkinsovy knihy „Missing Time“ (Chybějící čas) v roce 1981.

Předtím k únosu do UFO mohlo nastat pouze tehdy, když se lidé vydali ven na osamělé, opuštěné místo pozdě v noci, a setkali se s mimozemšťany (jako např. Betty a Barney Hillovi, Travis Walton).

Hopkinsův příspěvek do této oblasti úplně přerušil souvislost mezi pozorováním UFO a únosem do něj.

Budd Hopkins (1931-2011) předložil scénář o mnoho znepokojující a děsivější. Mnoho lidí prostě bylo uneseno ze svých domovů, zatímco spali nebo se zabývali nějakou každodenní činností, jako je sledování televize nebo čtení. Mimozemšťané a jejich bezradná kořist, jen proplouvali zavřenými okny nebo pevnými stěnami.

Neplatily pro ně jakékoliv fyzikální zákony, gravitace a všechny Newtonovy pohybové zákony.

Na otázky, proč takový únos nikdo nevidí, nebo někdo jiný neudělá fotografii takového únosu, Hopkins odpovídal, že mimozemšťané mají schopnost během tohoto procesu sami sebe a své unesené zneviditelnit.

Hopkins byl od roku 1990 členem slavné trojky badatelů během rozkvětu „Abductologie“, spolu s Dr. Johnem Mackem, MD., (zemřel v 2001) a Dr. Davidem Jacobsem.

Hopkins byl zakladatelem a výkonným ředitelem „Intruders Foundation“ (Nadace Vetřelci) (1), nazvané podle bestselleru „Intruders“ (Vetřelci) z roku 1987, a měl v roce 1992 minisérii pořadů v hlavním vysílacím čase na CBS-TV.

Hopkins byl jedním z organizátorů konference o únosech na MIT v roce 1992, podporované fyzikem Davidem Pritchardem.

Jeho ex-manželka Carol Rainey byla rozčarovaná z jeho nedbalosti, upravování důkazů, skrývání nedostatků, o kterých věděl, a přesto je hlásal do světa jako pevný důkaz. Stala se jedním z jeho nejtěžších kritiků.

Odkazy

(1) Intruder Foundation. Internet: http://www.intrudersfoundation.org/inside.html

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2994

error: Kopírování zakázáno!