Záhady planiny Nazca (3)

Planina Nazca v Peru je jedna ze záhad starověku, jež se dosud vědcům nepodařila vyřešit. Záhadný pavouk

Nedávno vědci objevili další unikátní věc. Mezi jinými obrazy v poušti Nazca se nachází pavouk.

Ukázalo se však, že to není stylizovaný obraz jakéhokoli pavouka, ale jde o skutečného pavouka druhu Ricinulei, žijící v odlehlých a nepřístupných částech amazonských deštných pralesů. Starověcí umělci na Nazce nemohli vědět o jeho existenci!

Ale to není všechno. Velikost amazonských pavoučků je jen několik milimetrů. A samečci tohoto druhu mají tragické problémy při páření. Díky svému miniaturnímu penisu nejsou schopni proniknout partnerce tak hluboko, jak by bylo potřeba.

Proto si pavouček počíná velmi vychytrale. Omočí si v semeně své nohy, a potom je vloží do samičky. K tomu užije sameček vždy stejnou nohu. I tuto skutečnost zachytili neznámí umělci v poušti Nazca – označili nožku trojúhelníkem.

Na všech obrázcích zvířat vede od jejich pohlavních orgánů podivná přímka. Na obrázku opic je velmi zřetelná. A pavoučka označil neznámý „umělec“ tak, že linie vede od nohy.

Co to všechno znamená? Odhalíme to někdy?

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2200

error: Kopírování zakázáno!