Podivné útvary na snímcích z Marsu (59)

Mars Rover „Curiosity“ vyfotografoval tajemný tenký list

Po třech dnech výzkumů NASA přiznali, že vyfotografovaný objekt je opravdu původní.

Obr.1-4 NASA ujišťuje veřejnost, že tento objekt má přirozený původ. Ufologové tomu nevěří.

Fotografii podivného předmětu pořídil marťanský robot „Curiosity“ (Mars Science Laboratory Curiosity), a rover (NASA’s Curiosity Mars rover) dne 13. srpna 2018. Kamera Mastcam: Right vyfotografovala něco podobného listu papíru nebo fólii.

„Lístek“ se výrazně liší od okolního terénu, tvarem i barvou. Což je přirozeně překvapující.

Tento snímek s „lístkem“ uskutečnil rover mezi 2143 až 2144 dnem svého pobytu na Rudé planetě.

Ufologové bez váhání spojili nález s inteligentní činností Marťanů nebo mimozemšťanů – žijících nebo vyhynulých. Ale NASA odmítla nevědecké spekulace.

Vědci nejprve uvedli, že objekt je cizí – to znamená, že pochází ze Země. Dostal dokonce jméno „Pettegrove Point Foreign Object Debris“ – PPFOD. Tedy, že „list“ je součástí krytu roveru, který odpadl během nedávné bouře, která zuřila na planetě. Pettegrove Point je místo na hřebenu Vera Rubin Ridge, na kterém se rover nachází. Výraz Foreign Object Debris „část cizího předmětu“ odráží jeho příslušnost k roveru, který, jak se zdá, se začal rozpadat.

Ale o tři dny později NASA nabídla jinou verzi. Na webu americké kosmické agentury se objevila „aktualizace“, ve které vědci označili „lístek“ za domácí. Prostě je to tenká část marťanské skály.

Pravděpodobně jde o hematit. Zpráva o tom byla nazvána „Falešný poplach! „(False Alarm!) – v tom smyslu, že roveru se nic špatného nestalo: nerozpadá se.

Názory se různí. Někteří věří, že „list“ ve skutečnosti může mít přirozený původ, a připomínají, že i dříve Curiosity vyfotografovala celou řadu podobných „listů“ nebo „plechů“, a to na stejném horském hřebenu Vera Rubina.

Možná, že právě tento „list“ vypadl z tohoto „bloku“, který byl také vyfotografován na Marsu. Ale o něco dříve.

Nadšenci – zejména z řad tzv. virtuálních archeologů – jsou stále zmateni nepřirozeným, velmi umělým vzhledem „listu“. A také rychlá reakce NASA je pro ně podezřelá. Je možné, že „list“ je marťanský, jak přesvědčují vědci v NASA, ale proč se objevil tak najednou?

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2215

error: Kopírování zakázáno!