Mimozemšťany si nosíme v sobě

K tomuto závěru došel americký psycholog Frederick Malmstrom z americké vojenské akademie U.S. Air Force Academy.

Tvrdí, že objevil typické obrazy mimozemšťanů, uložené v „hlubinách“ mozku, v podvědomí každého člověka.

Malstrom se zabýval otázkou: proč lidé, popisující svůj únos mimozemšťany, kreslí většinou jeden a tentýž klasický obraz člověka s velkou hlavou, s velkýma šikmýma očima, s malými rty a bradou, s nosem ve tvaru malých vertikálních štěrbin a s šedou kůží?

Může přicházet do úvahy ještě nějaké jiné vysvětlení kromě toho, že lidé byli uneseni mimozemšťany? Psycholog upravil portrét ženy s přihlédnutím ke zvláštnostem pohledu novorozeněte, který je charakteristický astigmatismem, nehlubokou fokální plochostí, nedostatečnou přesností i nenormálností ve vnímání barev, atd. Získal tak obraz, který je velmi podobný typickému portrétu mimozemšťana.

Autor této práce dále prohlásil, že lidé, kteří vyprávěli o svém únosu mimozemšťany do létajícího talíře, často mluví o tom, že na chvíli „usnuli“ nebo svůj „zážitek“ vypovídají v hypnóze, kdy se jim vybavují portréty únosců. V takovémto stavu v mozku člověka reálné obrazy soupeří s vizuálními šablonami, uloženými v hlubokém podvědomí. Jednou ze základních šablon, uložených v mozku každého člověka, je obraz matky, kterou novorozenec spatří krátce po svém narození.

Doposud se totiž nikdo nezabýval otázkou, že nevyvinutý zrak novorozeněte vnímá tvář matky jinak než oko dospělého člověka. To znamená, že popisované únosy mimozemšťany, jak již dříve někteří odborníci předpokládali, nejsou spojeny s reálnými událostmi, ale jedná se o odraz některých psychických procesů u člověka.

V případech, kdy lidé, přesvědčení o svém únosu mimozemšťany, vypovídají v hypnóze, potom v podvědomí ukrytá šablona prvního portrétu matky může „vyplavat“ na povrch, což je některými lidmi vnímáno jako důkaz „vzpomínky“ na únos humanoidními kosmickými bytostmi.

Podle : http://www.spacenews.ru

ZAZ č. 5/2005

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2005

error: Kopírování zakázáno!