Podivné útvary na snímcích z Marsu (25)

Leží na Marsu havarovaná kosmická loď?

Tak může vypadat mimozemský kosmolet, který havaroval na Marsu.

Fotografie, které zaslal na počátku roku 2004 americký robot Spirit, stále vyvolávají otázky. Je to i fotografie, kterou pořídila roku 1976 sonda Viking-1. Na snímku je vyfotografována podivná trojúhelníková struktura.

„Tyto úlomky byly objeveny už v roce 1965, kdy stejné území fotografovala sonda Mariner 4,“ sdělil mluvčí NASA. Pak, v roce 1976 sérii fotografií UFO vedení NASA utajilo, aby nedošlo k rozruchu veřejnosti. Snímky byly uvolněny teprve nedávno.

Badatel Steve Wingate tyto fotky zpracoval, přidal kontrast a zvětšil.

Podle jeho názoru v blízkosti rovníku Marsu, leží kovový předmět, který má přibližně 100 metrů v průměru.

Viditelná je i rýha, kterou loď vyryla do země při přistání. Přistání se však nezdařilo – na konci dráhy loď narazila do skály a rozlomila se.

Takže při pečlivém prozkoumání obrazu lze dokonce vidět mechanismy, nacházející se uvnitř kosmoletu.

Wingate se pokusil zrekonstruovat tvar lodi. Ukázalo se, že vypadá jako slavné „létající trojúhelníky“, vytvořené George Lucasem ve svém filmu „Star Wars“.

Nicméně, skeptici se domnívají, že na fotografii je pouze náhodně omletá skála větrem …

Chcete-li zjistit pravdu, vydejte se na místo v některém příštím desetiletí, až na Mars budou létat první pozemské posádky.

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 2889

error: Kopírování zakázáno!