Roswell a podvržené dokumenty (3)

Každé léto desítky tisíc turistů i obyvatel Roswellu, města ve státě Nové Mexiko, oslavuje výročí pádu UFO.

Během jednoho rozhovoru Haut podal důležité vodítko, co se opravdu stalo v Roswellu:

„Na příštím štábním zasedání Blanchard udělal několik poznámek o naší práci… Vzpomínám si, že pak dodal něco jako: „Opravdu jsme to posrali s touto věcí minulý týden. Chlapci, kteří vypouští tyto balóny, byli u nás na základně. Byli z White Sands, zkoumali vzdušné proudy v horních vrstvách atmosféry od východu na západ.“

Obr. 1 Plukovník William Blanchard

Haut převyprávěl slova Blancharda v roce 1990 – čtyři roky před tím, než se objevilo samo jméno „Mogul“ a než se vůbec ufologové dozvěděli, že tento projekt byl založen na White Sands Proving Ground.

Ovšem, že setkání se nemohlo konat ani „příští týden“, protože Blanchard byl na dovolené. Zástupci projektu Mogul navštívili základnu v Roswellu až 10.9.1947.

Jistě, mezi projednávanými tématy bylo v červenci nedorozumění: před tím plukovník Blanchard neměl tušení, co má sdělit svým podřízeným.

V roce 1993, Haut podepsal … další prohlášení pod přísahou! V první variantě se říkalo:

„V červenci 1947 jsem sloužil na letecké základně v Roswellu ve funkci důstojníka pro vztahy s veřejností. Kolem 9:30 dne 8. července mi volal plukovník William Blanchard, a řekl, že v našem prostoru je létající talíř nebo jeho části. Byl objeven na ranči severozápadně od Roswellu a zpravodajský důstojník základny, major Jessee Marcel, se vydal odvést materiál letadlem do Fort Worth. Plukovník Blanchard mi řekl, abych o tom napsal tiskovou zprávu a rozeslal ji novinám a rozhlasovým stanicím v Roswellu …

Následující den jsem si přečetl v novinách, že generál Roger Ramey ve Fort Worth řekl, že objekt byl povětrnostní balón. Domnívám se, že plukovník Blanchard viděl materiál, protože on mluvil s jistotou o tom, jaký byl. Neexistuje žádná možnost, že by si mohl něco poplést s meteorologickým balónem, stejně jako, že by takovou chybu mohl udělat major Marcel. V roce 1980 mi Jessee Marcel řekl, že materiál v kanceláři generála Ramey, nebyl materiálem, který sebral. Jsem přesvědčen, že materiál byl někdy kosmickou lodí.“ (1)

Existence dvou protichůdných prohlášení pod přísahou se v oblasti trestního práva nazývá křivopřísežnictví a je přísně trestáno.

Je zřejmé, proč se „dokument číslo dvě“ nevynořil během života Hauta.

Badatelé ví, o co v prohlášení Hauta šlo. Jako jeden ze zakladatelů Roswellského muzea UFO, člena Roswellské obchodní komory a městského výboru pro cestovní ruch a volný čas, byl zásadně zainteresován na prosperitě z „talířového“ podnikání!

Nyní Roswellské UFO muzeum vede jeho dcera Julie Shuster. Jedná se o velmi lukrativní obchod: za rok ho navštíví přibližně 200.000 turistů z celého světa. V zájmu rodinného podniku je možno napsat cokoli, i s tím, že jde o lež.

Obr. 2 Julie Shuster 

Ufolog Frank Warren se však domnívá, že starý a nemocný Haut byl pouze obětí:

„Když Dennis Baltayzer a Wendy Connorse dělali rozhovor s Walterem Hautem v roce 2000, byl často zmatený a měl potíž si pamatovat různé okamžiky během natáčení. Podle mého neodborného názoru, stav Hauta byl podobný počáteční fázi Alzheimerovy choroby nebo senilní demence. Také během televizní show Larryho Kinga v roce 2003 byl Walter Haut znovu zmatený, takže tuto část programu museli dokončit dodatečně. King se však před koncem rozhovoru zeptal: „Waltere, vy jste sám viděl nějaké úlomky?“ a Haut odpověděl: „Ne“. Zajímalo by mne, jak byl tento dokument vypracován: jestli byl připraven někým jiným, a Walter ho jen podepsal?“ (2)

To, že novými čestnými prohlášeními něco není v pořádku, hovoří ten fakt, že ve všech existujících kopiích je jméno svědka, podpis Hauta, vyškrtnuto.

Zdá se, že měl co skrývat.

Ale v každém případě, ať už byl Haut jeden z organizátorů falešné zprávy nebo její obětí, tento kousek „příběhu o zřícení UFO,“ už nyní můžeme hodit do koše.

Odkazy

(1) Fotokopie prvního prohlášení viz kniha: Pflock K. Roswell: Inconvenient Facts and the Will to Believe. Amherst, Prometheus, 2001
(2) Warren F. Re: The Walter G. Haut affidavit. UFO UpDates, July 1, 2007.

Čtěte více:

  • Roswell a podvržené dokumenty (1)
  • Roswell a podvržené dokumenty (2)
  • Roswell a podvržené dokumenty (4)

Pokračování

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 3350

error: Kopírování zakázáno!