Co ukazují odtajněné materiály CIA o UFO?

Agenti CIA se snažili přijít na to, co v Sovětském svazu věděli o „létajících talířích“

CIA (Central Intelligence Agency) odtajnila řadu dokumentů z dob studené války. Jsou tam milióny dokumentů, i z oblastí poněkud fantastických – UFO a STARGATE (o parapsychologickém výzkumu.)

Katastrofa v Nepálu

Téměř všechna pozorování UFO se vztahují k asijsko-tichomořskému regionu. CIA pečlivě sledovalo, co létalo nad Indií a Himalájemi. Ve zprávě „Podrobnosti o jasných objektech pozorovaných na jihu Ladakh, severovýchodně od Nepálu, severu Sikkimu a západem Bhútánu“ připomíná sedm případů – většinou pozorování jasných objektů se stopami. Nic zvláštního. Jen to, že některé objekty nelétaly v přímém směru, ale v kruzích. Ale ten poslední případ:

  • „25.března 1968 22:15 místního času. Nepál, lokalita Kaski. Letící objekt od severu k jihu, jasný, vydává záblesky světla, se silným rachotem vybuchl na obloze. V Baltichaure, pět mil severovýchodně od Pokhara, byl v kráteru nalezen velký kovový objekt ve tvaru disku, na základně dlouhý 6 stop (1,8 m) a vysoký 4 stopy (1,2 m). Části nalezeného objektu byly nalezeny v Talakote a Turepasale.“

Na osud trosek není znám. K dispozici je poznámka, která uvádí, že 18. června 1974 byla vydána zpráva na žádost letecké základny Wright-Patterson – tj. místo, kde se v letech 1947 až 1969 americká armáda zabývala studiem UFO v projektech „Sign“, „nespokojenost“ a „Modrá kniha“. A kde, pokud se věří pověstem, vojáci zkoumali „létající talíř“, který údajně havaroval v roce 1947 u městečka Roswell.

Poznámka uvádí, že UFO výzkumy na základně byly přerušeny v prosinci 1969, a to navzdory hlasitému prohlášení.

V Číně také pracovaly „oči a uši“ CIA. Jeden z dokumentů uvádí:

  • „17.července 1968 bylo 7 UFO spatřeno nad provinciemi Fuken, Kangsi a Kwandung. Z letecké základny v Sin-ťiangu (koordináty neznámé) odstartovaly dva MiGy, ale pokus o zachycení se nezdařil.“

 

Obr.2 Zpráva o nehodě „létajícího talíře“ v Nepálu.

Některé objekty se podařilo identifikovat. Pilot z thajské letecké základny Nakhon Phanom Thajsko 24.srpna 1969 viděl podivný předmět na zemi a označil ho za cizí vrtulník nebo UFO, které přistálo.

Objekt nasměroval světelný paprsek na letadlo. Dotaz brzy zjistil pravou příčinu:

„Armáda Thajska prohledávala oblast, ale nic tam nenašla. Další prohlídka však ukázala, že v té době tam probíhalo náboženské procesí. Poutníci nesli dva obří bubny na dvou dlouhých tyčích. Jeden z účastníků nočního průvodu nesl silnou elektrickou lampu a nasměroval ji na nebe, když slyšel letadlo kroužit nad nimi.

Ufologové spolupracovali s rozvědkou

Odtajněné dokumenty ukazují: v CIA pracovala komise pro studium UFO při Universitě v Coloradu – tzv. „Condonova komise“, podle jejího šéfa, fyzika Edwarda J. Condona, bývalého ředitele National Bureau of Standards. Centru pomáhalo s interpretací fotografií a případů UFO právě CIA, zastoupená Arthurem Lundalem.

Spolupráce byla tajná. Podle dohody „jakákoli práce, kterou vykonalo Centrum, nebude označena jako práce, vykonaná CIA… Centrum nebude dělat písemné připomínky, analyzovat informace s cílem dělat jakékoliv závěry nebo připravovat písemné zprávy … Práce Centra bude striktně používat technické zařízení, jinde nedostupné.“

20. února 1967 předal Condon personálu Centra fotografie UFO, zhotovené 13. listopadu 1966, holičem Ralphem Ditterem z Ohia. Při příštím zasedání, které se konalo dne 5. května 1967, představitelé CIA prokázali možnosti svého „jinde nedostupného zařízení.“ Zjistili, že zachycený objekt je ve vzdálenosti asi jednoho metru od objektivu a má průměr ne více než 10 cm, a nikoli 10 metrů, jak tvrdil Ditter.

Obr.3 Ralph Ditter, kadeřník, ukazuje svou takzvanou „první“ fotografii „létajícího talíře“.

Nejúžasnější věc: v CIA nějakým záhadným způsobem zjistili, že Ditter snímal s velkým odstupem – mezi snímky byla lhůta asi 70 minut. A nejprve byl udělán „druhý“ snímek a poté „první“.

Když viděl výsledky analýzy, holič se okamžitě přiznal. Padělal snímky, aby pobavil svou dceru. Úlohu UFO sehrál leštěný kryt z kola kočárku, zavěšený na vlasci.

Obr.4 „Druhá fotka“ Dittera pomohla CIA holiče odhalit

Obr.5 „Talíř!“ I ten se ukázal jako falešný

Mimochodem, odtajněné dokumenty ukazují: personál Centra pro výklad fotografií se vážně zabýval UFO. A chtěli tento problém vyřešit. Dokonce připravili „Průvodce pro snímky UFO“ na dvou strojopisných stranách, aby byl k dispozici pro americké občany. Ale tyto „instrukce“ nebyly nikdy zveřejněny.

Pod rouškou tajemství

Ukazuje se, že v roce 1966, kdy bylo sestaveno memorandum, podle kterého Condonova komise namísto poctivého výzkumu UFO měla spíše maskovat činnost a dospět k negativnímu výsledku:

  • „Výzkumy budou provádět téměř výhradně „nevěřící“, kteří, i když nebudou moci prokázat správnost negativních nálezů, budou stále výrazněji rozšiřovat okruh důkazů, že pozorování nemají základ v realitě…“

Není divu, že závěrečná zpráva, „Condonovy komise“ je plně v souladu s memorandem. Odborníci nepřiznali realitu UFO. Ale dochází k závěru, že je nepravděpodobné, aby další studie tohoto jevu by mohly obohatit vědu.

Přesto asi třetina případů, které zkoumala komise, zůstala neobjasněná.

Autorem memoranda – jistý Robert Lowe – úzce spolupracoval se CIA. Dokonce se snažil proniknout k sovětským astronomům, aby zjistil podrobnosti o výzkumu UFO v Sovětském svazu. Nepodařilo se mu to, ale ostatní špioni stále hledali zdroj informací. Agent (kdo to je, je začerněno), nacházející se v Moskvě, „vylovil“ u dvou astronomů (jejich jména jsou rovněž začerněna), že osobně viděli UFO.

Podle CIA se ke svému zájmu o „létající talíře“ přiznal další astronom, který uvedl, že je dobře zpraven o výzkumech v SSSR. Nicméně, je možné, že měl záměrně zmást agenta. Prý uvěřil, že „talíře“ přilétají z Venuše.

Obr.6 Zájem CIA o UFO začal ještě za života Stalina

CIA slíbila každoročně zveřejňovat nové dokumenty, které projdou odtajněním. V důsledku toho se očekává, že nová překvapení z následujících miliónů stránek budou pokračovat.

Kontakt s mimozemšťany

Bohužel, v odtajněných dokumentech dosud, bohužel, není nejočekávanější dokument – zpráva o úspěšném kontaktu s mimozemskou inteligencí, jejíž kopii dal k dispozici tehdejší vedoucí projektu výzkumu UFO „Blue Book“, major US Air Force, Robert Frenda.

Poprvé text zprávy, s cenzurními zásahy, zveřejnili nadšenci v roce 1974. V textu je uvedeno, že rozvědka US Navy po dobu pěti let studuje schopnosti jisté paní Guy Swan, která tvrdí, že je v kontaktu s „vesmírnými bytostmi.“ Během této doby zpravodajský důstojník, kapitán druhého stupně Julius Larsen si osvojil všechny techniky, které kontaktérka používala, když komunikovala s mimozemšťany. A naučil se přijímat „zprávu shora“, za pomocí automatického psaní.

6.7.1959 Larsen a jeho kolega, kapitán třetího stupně Robert Neasham, pracující ve Washingtonu, v kanceláři Arthura Lundala – ředitele výše uvedeného centra interpretaci fotografií CIA. Larsen šel do transu a začal „kontakt“. Partnerem „druhé strany“ byl jakýsi „Affa z Uranu.“ Na otázku „Je možné vidět vesmírnou loď nebo létající talíř?“ navrhl jít k oknu.

A za oknem opravdu viselo UFO. Tři agenti viděli objekt ve tvaru disku s ostrými konturami a tmavým středem. Neasham zavolal radarové centrum a slyšel, že z neznámých důvodů v daném sektoru Washingtonu radarové signály nemohou projít.

Po třech dnech se uskutečnila společná schůze CIA a námořní rozvědky. Major Frend, který byl také pozván na schůzi, požádal Julia Larsena znovu kontaktovat „Affa“. Ale odmítl mluvit, vysvětloval, že „čas je nyní nepříznivý.“

„Není pochyb o tom,“ píše se na konci zprávy, „objekt, který viděli tento červencový den v roce 1959 nad Washingtonem, byl létající talíř.“

Na stránkách CIA bylo dáno k dispozici více než 13 milionů odtajněných dokumentů, shromážděných od založení v roce 1947. Patří mezi ně informace o UFO, které z nějakých důvodů nebyly zahrnuty v předchozím odtajnění.

Odtajněné dokumenty byly zveřejněny na bázi CREST, která původně umožňovala zaměstnancům CIA hledat potřebné informace podle klíčových slov mezi miliony digitalizovaných dokumentů. Nyní to mohou dělat i obyčejní smrtelníci, a využít přímo tuto čtečku CIA. (1)

Odkazy

(1) CIA. Internet: https://www.cia.gov/index.html

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!