Mohyla West Kenneth

Nedaleko Avebury se tyčí 40 m dlouhý pahorek. V terminologii archeologů – jde o mohylu West Kenneth. Na východním konci je pohřební komora 12 metrů dlouhá, jejíž stáří je asi pět a půl tisíce let. Uvnitř mohyly byly nalezeny ostatky 46 lidí, včetně dětí, keramika, šperky a zbytky jídla, pravděpodobně určených pro nějaký druh rituálu. Je možné, že po dobu několika let, a možná déle, mohyla West Kenneth sloužila jako pohřebiště.

Plot kolem mohyly West Kennet byl o 800 let starší, než se dříve myslelo. Tato památka se objevila v temném období britské historie. Archeologické pozůstatky z tohoto období jsou velmi vzácné. Podle odborníků jsou artefakty dostupné 700 let před tím a 700 let po tom.

Vedle palisády nalezli archeologové také pozůstatky pravěkého osídlení u období až 2500 před naším letopočtem. Toto místo je stejně staré jako Stonehenge. Nachází se jen pár set metrů od tajemného kopce Salisbury Hill, vytvořeného během tohoto období; snad obyvateli této lokality.

Oblast kolem Stonehenge a Avebury měla velký rituální význam pro místní obyvatele téměř tisíc let před vytvořením známých kamenných kruhů.

Důkazem toho je i mohyla West Kennet, která je o 400 let starší, než Stonehenge.

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1075

 

error: Kopírování zakázáno!