Skeptik na kongresu UFO (2018) (1)

Robert Schaeffer se opět zúčastnil letošního Mezinárodního kongresu UFO ve Fountain Hills v Arizoně, poblíž Phoenixu, občas prezentovaného jako „největší konference UFO na světě“ (i když se zdá, že konference V poušti ho předčila). Nepopisuje nutně každého řečníka a akce, ale jen ty zajímavější.

První řečník ve středu, první den, byl T. L. Keller, který pracoval jako analytik počítačových systémů v Jet Propulsion Laboratory (JPL) NASA v Pasadeně, stát Kalifornie. Jeho vystoupení bylo nazváno „Nosné kosmické lodě – mimozemské nebo pozemské?“

Obr.1 T. L. Keller

Za předpokladu, samozřejmě, že takové kosmické lodě (jako jsou letadlové lodě, ale mnohem větší) skutečně existují. Jeho „výzkum“ je založen na takových „věrohodných“ zdrojích jako George Adamski, Michael Salla z Exopolitiky, Bill Tompkins, Steven Greer a Felix Edmundovič Dzeržinskij

Keller říkal, že má výhrady k Adamského kontaktům s UFO, ale britský autor Timothy Good ho ujistil, že Adamského příběhy jsou v podstatě pravdivé… Koneckonců, UFO, které uneslo Travise Waltona, bylo prý také „nosičem kosmických lodí“. Keller ukázal řadu rozmazaných a pochybných fotografií, včetně fotografií Adamského a Petit-Rechain z Belgie. Jeho hypotéza: E.T. a mateřské kosmické lodě fungují s použitím antigravitační technologie. Na Měsíci a na Marsu jsou pozemské základny.

Obr.2 Cheryl Costa

Dalším řečníkem byla Cheryl Costa z MUFON, která začala s neformální prezentací pochybných a většinou rozmazaných fotografií UFO. Pokud jde o tvary UFO, ukázala, že jsou jich desítky. Statistiky ukázaly, že počet zpráv UFO v posledních letech stále rostl vzhůru. Předkládala statistiky, členěné podle států a krajů. Zdá se, že dovolená a mírné počasí korelují s větším počtem pozorování UFO (což by nemělo být překvapením). Jedním z výsledků její statistické analýzy je, že UFO se nepohybují kolem jaderných reaktorů.

Cheryl říkala, že pravidelně mluví s Ralph Blumenthalovou (spoluautorka s Leslie Keanovou z příběhu New York Times „Žhavá aura“ a obchod s Pentagonem o UFO), a slíbila, že tam bude mnohem více informací.

Obr.3 Příliš velký mimozemšťan

Obr.4 Dr. Bob Gross

Dr. Bob Gross hovořil o tom, že v Kecksburgu „havarované UFO“ byl pravděpodobně chybějící schránka s filmem z právě vypuštěné družice Corona Spy. Předpokládalo se, že manévrovala a spadly horké úlomky, které zapálily trávu.

Vycházel z práce Ventra a Eichlera (2015), kteří měli podobnou chytrou teorii o chybějícím startu rakety. Naneštěstí pro Grosse, kdysi nejdůležitější spisy projektu Corona, odtajněné a uvolněné po asi 30 letech, zcela odporují všem jeho tvrzením. Obě filmové schránky dopadly do Tichého oceánu o dva dny později (a ne do lesa v Pensylvánii). Ale Gross má na to připravenou odpověď: všechny spisy byly padělané. A samozřejmě, že filmové schránky neměly dostatečný pohon, aby jim umožnil letět tisíce kilometrů mimo dráhu. Klikatý let potvrdili prý očití svědci, což Gross nazývá „přímými důkazy“. Gross, relativní nováček v ufologii, se ještě hodně dozví o důvěryhodnosti „očitých svědectví“

Říkal, že tato družice prováděla „jaderný experiment“ a naznačuje, že schránka byla radioaktivní a tedy nebezpečná.

Dnes už se ví, že to není pravda. Experimentální byla pouze „jaderná emulze“, která sama o sobě není radioaktivní.

Jednalo se pouze o vyslání filmové desky, aby se pokusila zachytit na snímku kosmické záření. Také tvrdil, že Země měla umělý radiační pás, vytvořený jaderným testem, který překvapil většinu vědců, zabývajících se vesmírem.

Obr. 5 Bryce Zabel

Hollywoodský spisovatel a producent Bryce Zabel, který se mluvil na kongresu UFO v roce 2012, hovořil o „strachu a nechuti na cestě létajících talířů“. Za jeho osobní účasti po dobu 25 let, bylo natočeno mnoho tématických programů o UFO a mimozemšťanech pro film a televizi, včetně Dark Skies na NBC (1996). Jeho hlavní „senzací“ bylo odhalení jména vládního úředníka, který údajně přiznal, že pracuje v tajné podzemní laboratoři poblíž Washingtonu, kde jsou mimozemšťané drženi.

Toto vyznání bylo odhaleno před třiceti lety kolegovi Zabelovi a partnerovi Brentovi Friedmanovi a jméno vládního úředníka údajně bylo – chvilka napětí – John S. Herrington, bývalý ministr energetiky ve druhém funkčním období Ronalda Reagana. Zdá se, že pan Herrington stále žije, i když jsem nemohl najít e-mailovou adresu, abych ho kontaktoval pro jeho verzi příběhu. Možná by ho nějaký podnikavý výzkumník mohl kontaktovat, aby to potvrdil nebo popřel.

Pokračování

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!