Záhadné foto z Měsíce

Na jednom ze snímků z poslední návštěvy Měsíce, se ukázal záhadný předmět

Poslední a nejúspěšnější výprava programu Apollo byla výprava Apollo 17 v prosinci 1972.

Mohla se pochlubit rekordy. Nejdelší trvání, nejdelší letová dráha v programu Apollo, astronauti na Zemi přivezli 110 kg měsíční horniny. Velitelem mise byl Američan československého původu Eugene Cernan, který na Měsíci zanechal československou vlajku.

Zatímco Ronald B. Evans zůstal na orbitě, dva astronauti – Eugene A. Cernan, Harrison H. Schmitt se projížděli po měsíčním povrchu na vozítku, přičemž se vzdálili od lunárního modulu až na 8 km a ujeli celkem 36 km. Zhotovili také velké množství fotografií. Řada z nich je známá, je součástí atlasů a knih o kosmonautice, zbytek je uveden na oficiálních webech NASA.

Řada soukromých badatelů je podrobně prohlíží a hledá v nich odpověď na otázku, proč vlastně pilotovaný průzkum Měsíce nepokračoval. Jeden z nich, Joseph Skipper nachází na nich zajímavé věci.

Skipper si všiml dvou fotografií. První vytvořil Cernan: Schmitt stojí za špičatým velkým balvanem, vedle stojí lunární vozítko. V dálce je vidět přistávací modul. (1)

Ale na druhém, zhotoveném jen pár sekund po prvním, je v dálce, na pozadí lunárního kopce, jakýsi tmavý diskovitý objekt. (2) Je to UFO, v pravém smyslu toho slova.

Není možné tento objekt identifikovat. Na Měsíci se nevyskytují žádní ptáci ani letadla.

Odkazy

(1) Apollo 17. NASA. Internet: http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-140-21494HR.jpg  
(2) Apollo 17. NASA. Internet: http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-140-21495HR.jpg 

***
Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1098

error: Kopírování zakázáno!