Hledání Atlantidy (10)

 Někteří badatelé…

Ignatius Donnelly

Americký spisovatel, badatel a politik (1831-1901) vzkřísil víc než jiní studium Atlantidy. Jeho kniha Atlantida: předpotopní svět z roku 1882 se stala biblí všech, kdo věří v existenci ztracené země. Donnellymu se podařilo vyvolat spor tak velký a dlouhodobý, že mnoho jeho tvrzení vyvrátila teprve moderní věda a technika.

Helena Petrovna Blavatská

Ruská královna okultismu. Nebýt jí a jejího okultistického dvora nebyly by Atlantida a Lemurie snad nikdy tak pevně zakotveny v legendách o ztracených zemích. Podle Blavatské (1831-1891) ležela Atlantida v severním Atlantiku a obývali ji vysoce civilizovaní Atlanťané, kteří jako Čtvrtá základní lidská rasa lidstva pocházela od Lemuřanů. Dnešní lidé jsou Pátou základní rasou, jež se přes Američany brzy vyvine v Šestou: poslední základní rasu vůbec pak zplodí časem Jižní Amerika.

Edgar Cayce

Americký komerční fotograf se stal známým léčitelem, prorokem a jasnovidcem. Ve svých mnoha transech měl neobyčejné sny a vize Atlantidy, kultury vysoké duchovní a technické úrovně. Cayce (1877-1945) věřil, že Atlanťané spoutali atomovou energii a ovládli principy létání. Jejich brilantní kulturu však zničily tři nukleární katastrofy – první v roce 50 000 př.n.l. a poslední roku 10 000 př.n.l. Většina Atlanťanů však katastrofu předvídala a unikla do Střední Ameriky a Egypta.

Pokračování

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1076

error: Kopírování zakázáno!