Podivné útvary na snímcích z Marsu (14)

Jsou na Marsu znát stopy cizí technologie? 

Rekonstrukce podivného objektu na marťanské planině ukazuje jeho velmi pravidelný tvar.

Kolem Marsu obíhá americká umělá družice Mars Reconnaissance Orbiter (1) a na povrchu operují výzkumní roboti. Optické přístroje umožňují sledovat z výšky 300 km podrobnosti na povrchu planety.

Původně se plánovalo, že Oportunity (2) i Spirit (3) budou pracovat na povrchu Marsu ne déle než tři měsíce, neboť podle vědců měl místní písek zanést solární panely během této doby. Nicméně stroje fungují i po více než dvou a půl letech.

Podle některých názorů prach z Oportunity stírají Marťani, smějící se přitom hloupým pozemšťanům a ukazující před jeho kamery obrázky pusté krajiny. Let Orbiteru byl sledován i ufology.

V roce 1976 se sondě „Viking-1“ (4) podařilo vyfotografovat na Marsu podivný objekt, který připomínal obličej.

Zajímavé bylo, že když v roce 1965 fotografovala tuto oblast sonda „Mariner-4″ (5), „tvář“ se nepodařilo odhalit. Je pravda, že šlo o záběry z výšky asi 10 tisíc kilometrů.

Spirit tedy pečlivě prozkoumal danou oblast, neboť veřejnost si to vynutila, i když vědci z NASA vyhlašovali, že mají vlastní program, než plnit příkazy ufologů.

Nové fotografie známé „Tváře“ rozptýlily verzi umělého původu tohoto marťanského kopce.

Přední německý ufolog Gerhard Lucas apeloval na vedení NASA otevřeným dopisem, ve kterém požaduje nasnímat družici Marsu – měsíc Phobos. Tento měsíc, připomínající brambor o velikosti 19 až 27 km, vyvolává mezi vědci i badateli UFO vážný zájem. Dosud mnozí předpokládají, že Phobos je uvnitř dutý, a tak může být umělého původu. Existuje i jiná zvláštnost – když před několika lety, jiná výzkumná sonda «Mars Express» (6) zkusila udělat snímky tohoto měsíce, a nastavila objektivy do bodu, kde měl být podle všech výpočtů Fobos, ten tam ale nebyl.

Ukázalo se, že z neznámých důvodů se rychlost Phobosu v posledních letech trochu změnila. Provedené snímky ukazují podivné brázdy, obepínající celý měsíček.

V roce 1989 při letu k Phobosu zmizela z neznámých důvodů sovětská výzkumná sonda „Phobos-2“. (7) Během tří dnů před ztrátou spojení přišel na Zemi podivný obrázek, který ukazuje poblíž sondy zvláštní podlouhlý objekt. (obr. 3)

Vědci vyhodnotili tento snímek jako chybný, a to kvůli konstrukci kamery na sondě. Podle názoru ufologů by Phobos mohl být základnou pro mimozemšťany, kteří s obavami sledují pokusy pozemšťanů ovládnout Mars.

Odkazy 

(1) Mars Reconnaissance Orbiter. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Mars_Reconnaissance_Orbiter   

(2) Opportunity (rover). Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Opportunity_(rover)  

(3) Spirit (rover). Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Spirit_(rover)  

(4) Program Viking. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Program_Viking  

(5) Mariner 4. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mariner_4  

(6) Mars Express. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mars_Express  

(7) Phobos 2. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Phobos_2  

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 1001

error: Kopírování zakázáno!