Konspirační guru

ČR už podruhé navštívil jistý David Icke, prý král všech konspiračních teorií, pravý „konspirační guru“. V Praze vystoupil na celodenních simultánně překládaných seminářích v roce 2010 a 2016. O koho jde?

David Icke (1) je nejznámější konspirační teoretik v dnešní Velké Británii. Předtím měl úspěch jako profesionální brankář pro Coventry City, později pro Hereford United. Jeho pět let trvající kariéra byla ukončena artritidou. Icke se poté stal známým veřejnosti jako sportovní komentátor a moderátor BBC.

V letech 1988 a 1991 byl Icke mluvčím Strany zelených, z níž byl později vyloučen. Jeho cesta od roku 1991 až do současnosti je taková, že by ji nemohl předvídat ani nejnápaditější autor sci-fi. Zásadní posun ve své kariéře začal Icke v roce 1991 dosti bizarně na Wogan Show. Icke, oblečen v tyrkysovém oděvu oznámil veřejnosti, že je Boží Syn.

Toto oznámení se shodovalo s neklidnou dobou v jeho soukromém životě. I když později tvrzení, že je Syn Boží odvolal, získal tak značnou pozornost veřejnosti, a také díky propagaci různých akcí, turné, a prostřednictvím svých internetových stránek.

Ve své biografii popisuje své povolání takto: „…od roku 1990 působí na plný úvazek jako vyšetřovatel toho, kdo a co opravdu řídí svět.“

„Ilumináti“ a „Reptiliáni“…

Tito „kdo a co“, jsou podle Icka Illumináti, mocná elita, složená ze zvláštních kříženců pozemských humanoidů a plazů ze čtvrté dimenze. V knize „Děti Matrixu“ Icke říká, že 13 předních rodin má tuto hybridní DNA.

Pak již můžeme jen sledovat, z jakých zdrojů se Ickovo učení skládá. A zjistíme, že to není nic nového, dokonce jsou to známé otázky, se kterými přicházeli už dávno úplně jiní lidé.

„Reptiliáni a další manipulují se subjekty jen mimo frekvenční rozsah našich smyslů. Jejich vlastní fyzická podoba už byla vyčerpaná a již se nemohou množit. Tak se snažili proniknout do lidské společnosti, a tak ji použít ke své existenci a kontroly v této dimenzi.“

Jak již bylo mnohokrát řečeno, spolehlivým znakem, po kterém se musí mít člověk na pozoru, je upozornění na něco neviditelného. Je tu něco, co vy nevidíte. Vidím ji jen já, a po mně jen lidé „probuzení“, „vyspělí“, „s nezatíženou, otevřenou myslí“, atd. atp…

A kdo by chtěl vypadat jako zaostalý buran bez přístupu k „zasvěceným“ informacím?

A tak prosťáčci odkývají jakoukoli blbost, jen aby zapadli do davu podobných kývajících pitomců.

Celý svět je samozřejmě prošpikován tajnými společnostmi, až si připadáte blbě, že v žádném sami nejste. Ale to nevadí – tímto sdělením jste přijat do okruhu zasvěcenců a připadáte si zajisté důležitě, když vám bylo svěřeno takové tajemství. Co na tom, že takových jako vy jsou desetitisíce. Prosťáčci se tetelí blahem, že jsou součástí „odhalení“. A to hlavní teprve přijde:

Tyto společnosti jsou v podstatě řízeny mimozemskými ještěry. Kříženci s Reptiliány pronikli do tajných spolků, jako jsou zednáři, Trilaterální komise, Bilderberg Group a Rady pro zahraniční vztahy.

Icke dále vyhlašuje, že to právě od nich pochází satanské obřady, včetně pití krve a dětské oběti. Tvrdí, že mezi nimi jsou, mimo jiných – George Bush, Bill Clinton, různé královské rodiny včetně britské, herec Kris Kristofferson a nebo zpěvák Boxcar Willie.

Při bližším seznámení se s učením D. Icka, což poskytuje popis a celý záznam jeho přednášek v Praze (2) (3), snadno zjistíme, že např. ony reptiliánské kořeny v šlechtických rodinách, které odvozuje z různých světových mýtů, i architekturních prvků, jsou úplně známé teze z knihy Johannese von Buttlara „Dračie cesty“. (4)

 

Ovšem ony odkazy na plazy najdeme všude – Icke je ukazuje třeba na logu automobilky Alfa Romeo… co bychom si bez takového důkazu počali?

Kontrola mysli

Icke věří, že Ilumináti si podmaňují masy prostřednictvím systému kontrol mysli. Ilumináti chtějí vytvořit svět ze strachu, a plazí Illumináti se živí právě onou „výslednou negativní energií“. Tento strach je považován za zdroj potravy.

A jaké jsou důkazy? Třeba dětské knihy obsahují hodně příkladů. „Příšerky s.r.o.“ od studia Pixar a „mozkomoři“ v románech o Harry Potterovi jsou Ickem využívány pro ilustraci, jak se lze živit emocemi. Icke se tak na těchto fantaziích bezvadně přiživuje.

Také film „Matrix“ poskytl všem konspirátorům a Ickemu řadu podnětů k činnosti. Nesmí samozřejmě chybět také obavy před očipováním obyvatel…

„Musíme získat kontrolu nad naší myslí zpět. Životy, které žijeme, jsou zdánlivé projevy představivost sebe popisovat naši situaci jako hologramy, podobné těm v ‚Matrixu,“ píše Icke.

Fakt, že odhalení z filmu „Matrix“ viděly milióny lidí, je prý chybou hollywoodských Illuminátů.

Icke napsal na svých internetových stránkách, že filmový průmysl je bohatým zdrojem materiálu pro Illumináty, a právě takové chyby při „úniku informací“ mohou poskytnout pravdivé informace veřejnosti o tom, co se opravdu děje ve světě.

Duchovní „osvícení“

Icke zahrnul do své teorie řadu zdrojů z oblasti New Age. Pracoval s léčiteli a mluví často o svém vlastním duchovním probuzení. K tomu došlo, když na dovolené zaslechl hlasy a byl fyzicky ovládán neviditelnou silou, aby se podíval na knihy New Age. Ickeho duchovní osvícení a zjevení proběhlo velmi rychle, a díky tomu si zajistil množství velmi povrchních podkladů k pozdějším knihám.

Toto probuzení bylo dále rozvíjeno během návštěvy v Peru, kdy byl rovněž veden svým vnitřním hlasem.

V roce 2002 během návštěvy v Brazílii Icke požil psychoaktivní látku ayahuasca. Výsledkem 5 hodinové drogové zkušenosti byl opět hlas, který mu řekl: „Nekonečná láska je jediná pravda, vše ostatní je iluze.“

Když byl v Austrálii, navštívil léčitele, který mu prý pomohl s jeho artritidou. Icke tvrdí, že viděl mnoho příkladů neuvěřitelného léčení, včetně vyléčení rakoviny plic a poškození míchy: „Nejedná se o zázraky, i když se to tak zdá. Jedná se o expertní využití životní síly, kterou někteří nazývají Prána. Je známé, že Osvícenci se snaží vědomosti o ní tak tvrdě potlačit.“

Icke soustředil ve svém učení hodně prvků z Nového Věku tak, aby to vypadalo, že jde o jeho vlastní program.

Metody argumentace

Icke nemá žádný empirický důkaz, že globální vláda je spojená s „plazy“.

A jak se mu tedy podařilo se stát „králem konspirace?“ Metoda je velice prostá:

Vezmete jakoukoliv věc, nebo fakt, posbíraný z chabých znalostí historie, politiky nebo jiného oboru lidské činnosti, a přiřknete ho činnosti tajného spolku, spojeného s mimozemskou ještěří rasou. Různé dějové zvraty jsou pak dílem konfliktů těchto různých ras, které musíte nějak „mimozemsky“ nazvat, třeba Aryané, Greys, Hmyzí rasa, apod. Zajisté jste nevěděli, že Habsburkové jsou Nordikové, co se kříží s Reptiliány. Kdo by ovšem chtěl v těchto údajích hledat nějaký systém, má smůlu. Je v tom takový chaos, a to je to pravé ořechové. Každému, kdo by to chtěl rozplést, se musí rychle zatočit hlava a pátrání rychle zanechat.

Ptáte se, kde jsou důkazy takových tvrzení? Co vás to napadlo se ptát po důkazech, když je vše tajné? Zdání pravdivosti všemu dají právě jen ty útržky historie nebo všeobecně známých fakt. Ovšem jak se tedy k opravdovým tajným informacím dostal sám „konspirační guru“?

Inu, v podstatě snadno. Zapojí se prostá fantazie, splete se všechno se vším a výsledek vás samotné udiví.

Je třeba s podivem, že David Icke nehovoří o mimozemském původu Slovanů. Vždyť v zárodku této rasy je mimozemská „Ptačí rasa“. Proto se o Slovanech říká, že mají „holubičí povahu“. Ovšem stopy této rasy lze nalézt po celém světě. Právě tato rasa postavila záhadné stavby v Tichomořském Ponape, koneckonců zdejší legendy jsou plné „ptačích lidí“.

Ptáte se, kde lze získat takové šokující informace? No samozřejmě z tajných archivů. Copak David Icke snad prozrazuje zdroje svých informací? Nemusí, a v tom je právě ten půvab. Konspirační teorie se zkrátka dokazovat nemusí. Stačí jen najít dost pitomců, kteří tomu budou naslouchat a za takové „objevy“ dokonce platit.

Vidíte tedy, že stát se tvůrcem podobných objevů je velice snadné.

Třeba jeho skandální prohlášení, že britská královská rodina je rovněž spojena s reptiliány, opřel o tvrzení bývalé léčitelky princezny Diany, Christine Fitzgeraldové. Ta kdesi sdělila, že Diana říkala o královské rodině Windsorů, že to nebyli lidé, a že její přezdívka pro ně byla „ještěři“. To Ickemu výborně nahrálo pro tvrzení o „plazím spiknutí“… Ze zneužití takové metafory je zřejmé, jakým způsobem Icke nakládá s informacemi.

Pozorný divák rozhovoru na stránkách (5) snadno odhalí metody a způsoby argumentace, které tento „konspirátor“ používá. Ukázkový je příklad, jak hned v úvodu se od popisu prvobytně pospolného kmene dostane k „fašistické diktatuře EU“. Opět žádné argumenty, vše se bere, jakoby vše byla samozřejmost. Je to metoda, která staví na všeobecné nevědomosti posluchačů. Suverénností při předkládání informací se tak neznalí lidé dají snadno napálit. Při bídné všeobecné úrovni obecného přehledu o dění, má tak Icke pozornost lidí zaručenou.

Může tak tedy v poklidu tvrdit, že globální pavučina tajných organizací prosazuje svou moc skrz síť tajných spolků v ČR, ovšem samozřejmě neříká kterých. Je zřejmé, že vládnou úplně jiné kruhy, než politici, ale na to rozumný člověk nepotřebuje žádného Icka.

Do spiknutí a spojení s mimozemskými ještěry jsou zapleteny i mnohé celebrity. Ty nemají prý kosmetické operace jen z pouhé ješitnosti: „Plastická chirurgie musí zakrýt, co přesně se při operaci dělá na biologické a genetické úrovni.“

Přístup k holocaustu

Ickovy projevy vedly k obavám etnických menšin, především Židů, že za jeho učením se ve skutečnosti skrývá antisemitský program.

V jeho druhé knize “And the truth shall set you free”, („A pravda vás vysvobodí“), Icke opakuje své přesvědčení, vycházející z „Protokolů sionských mudrců“, že židovská klika může za obě světové války a Říjnovou revoluci (1917). Ve stejné knize také odsoudil Norimberský proces jako „příklad msty a manipulace“.

Icke byl obdivovatelem Davida Irvinga (6), (7), a v jeho přístupu viděl možnost, jak změnit názor veřejnosti na holocaust. Ale nakonec stejně jako Irving, i Icke vstoupil do temného světa popírání holocaustu.

Dnes je Icke v centru podpory hájení svobody projevu – a to pro kanadského popírače holocaustu, neonacistu Ernsta Zündela (8), který tvrdí, že „výuka o holocaustu je zneužívání dětí“…

„Všechno je jinak…“

Icke přiznává, že ve škole byl znuděný běžným přístupem vyučujících: „Odmítl jsem to vše s jakýmsi vnitřním přesvědčením, že je všechno jinak.“

Pokračoval tedy v odklonu od reality a kladl velký důraz na informace a proroctví získávané z „psychických“ – tedy mimosmyslových – zdrojů.

Jeho webové stránky jsou plné senzacechtivých tvrzení o cenzuře, skrývání a zdravotních rizik z běžné medicíny nebo z čehokoli jiného. Přes to, že zná mnoho vynikajících léčitelů, jeho zdravotní potíže se nijak nelepší.

Icke spolu s mnoha dalšími „konspirátory“ se přiživovali na dalších různorodých otázkách – jako např., že Bushova administrativa spáchala útok na World Trade Centre dne 11.9.2001 a dokládá to fotografickými „důkazy“ – obrázky Satana v dýmu … 🙂

Jeho styl si získal mnoho obdivovatelů, kteří jsou možná zmateni jeho výřečností a agresivitou vůči kritikům, což má na neznalé prosťáčky zapůsobit tak, že pravda je na jeho straně.

Icke šel ještě o krok dále než většina paranoidních konspiračních teoretiků a jeho teorie o „spiknutí všeho se vším“ se ukázala být zvláště vzrušující a přivedla k němu další příznivce.

Na webové stránce jsou vždy žádosti o pomoc a výzvy k zasílání darů k „boji za pravdu“.

A čeho si D. Icke váží nejvíc? Je to prý „otevřená mysl“. Je to pěkná fráze. Dobře si všímejte, kdy a od koho ji uslyšíte.

Používají ji právě lidé, předkládající různé fantasmagorie.

Přeložte si to do srozumitelštiny – je to „otevření“ se pro všechny nesmysly, tedy ideální je taková mysl, která je nesvázaná nijakými vědomostmi.

A s jakým repertoárem „konspirací“ dojel Icke v roce 2010 do Prahy?

Soudě podle popisu jeho přednášky (2), nepřišel s ničím objevným. Jak už je pravidlem, hledat zrnka originality v učení podobných typů věrozvěstů je marná námaha.

Jak se také lze přesvědčit, stačí vzít staré ošoupané záhady z 60. let (o dutém Měsíci, o Fobosu jako umělé družici Marsu, základnách na odvrácené straně Měsíce, atd., atp.) a v roce 2010 vypadají jako bůhvíjaká „konspirační“ odhalení. Samozřejmě jsou už dávno vysvětlena, ale to je pod prahem vnímání „konspiračního gurua“.

Konspirace jako chemtrails a 9/11 samozřejmě nesměly chybět a soudě podle těch ohraných, 40 – 50 let starých „odhalení“, které si Icke přivlastňuje, nemohl opět říci nic nového.

Druhé vystoupení Icka v Praze

Projev by si zajisté zasloužil důkladnější a odbornější rozbor, a doufejme, že se tak někdy stane.

Přesto z vystoupení vyplývá, že je umně sestaveno tak, aby předtím, než se začnou šířit nějaké nehoráznosti, se sdělila nějaká banální fakta, nad kterými panuje široká shoda v jejich pravdivosti.

Pak už jen musíte vědět, jaká cílová skupina vás poslouchá.

Je to v podstatě omezený měšťák, vystrašený a poplašený ze strašáků nové doby.

Útočí na něj všechno – udržet si živobytí je stále těžší, konkurence ho drtí, banky vykořisťují, a mezi nimi v první řadě Židé, všichni ti Rockfellerové a Rotschildové, připravují čipování a likvidaci peněz v hotovosti…

V politice se už nelze vůbec vyznat, informací je velmi mnoho a není čas vše podrobně analyzovat. A tak Icke přináší svůj recept. A ten spočívá v tom, že vše je řízeno, nic není náhodné, v zákulisí stojí mocné síly, elity, tajné společnosti, které hýbají světem. Všechno je jimi plánováno.

Společnost nás tedy ovládá od první chvíle – vnucují se nám takové hrůzy jako vzdělávání, a co nejhorší, zkoušky ve škole! Třeba algebra, k čemu to je? Icke to nikdy nemusel dělat. Je mu u prdele, čemu se rovná x… Systém vychovává prostě nemyslící ovce, všechny ty mobily, internet, to vše nás zotročuje, mladá generace je ohrožená po všech stránkách.

Připomíná vám to něco? Jak by ne, takové stesky nad tím, co vyroste z mladé generace jsou známy už ze starého Řecka.

Ale to je teprve začátek.

A tak zatímco prostá lidská zkušenost velí, že máme-li poznat problém, musíme věc rozebrat a poznat jednotlivé prvky, Icke naopak vyzývá k celostnímu pohledu. Proč?

Protože to hezky zní. Měšťák má dojem, že tak obsáhne celou hloubku vesmíru za pár hodin přednášky, kterou si těžce zaplatil.

Však se mu předloží pěkné obrázky, nekonečný vesmír, obrovský oceán, nikoli vzorce z algebry, ze které měšťáček sotva prolezl.

A tak se dostaneme dál – normální svět je blázinec, a tak je nám vnucována falešná vize reality, naše vědomí je potlačováno.

Východisko pak samozřejmě není v racionálním myšlení a pochopení této skutečnosti, ale v bezvýhradném přijetí toho, co je odmítáno – teorie různých šarlatánů, a netradiční obory – homeopatie, paměť vody Masaru Emota, a další nesmysly. Přesto, když chce Icke udělat dojem, zdůrazní, že to a to pochází z vědeckého výzkumu. Otázka je jakého a o jaký nesmysl skutečně jde…

A nyní už to dostává pořádné grády – všechno je jinak, i vesmír je jiný, než nás to učili ve škole. Tak třeba sluneční skvrny jsou díry zvenčí a ne zevnitř, rychlost světla není nejrychlejší. Vždyť také Sluneční soustava vypadala v minulosti jinak, hlavně Saturn byl jinde, protože je to trpasličí hvězda, žádná planeta. Staří mudrci to dávno věděli, třeba Platón, když mluvil o Héliovi, měl na mysli právě Saturn a také černý kámen Kaaba muslimů symbolizuje taky Saturn. Na Saturnu je postavené všechno.

Také náš Měsíc je dutý a tedy umělý, výkyvy počasí jsou dojista vyvolávané HAARP…

A už jsme u cizích forem života – samozřejmě jsou zde plazi, archonti, bytosti, které nás ovládají a živí se naší energií. Princ Charles je potomek Drakuly. A třeba ta pedofilie není nic jiného než posedlost po energii dětí, a cizí entity se krmí energií přes posedlého pedofila…

Veškerá náboženství jsou jen satanistické rituály, jen se podívejte na Haloween, a třeba na přijímání těla a krve Krista!

Děti jsou vůbec chudáci. Všude kolem nich jsou symboly očí, a to není náhodné. Budou zdrogovány, a všichni budeme milovat své otroctví. Budou se vyrábět uměle, jak o tom psal Aldous Huxley v knize „Báječný nový svět.“ (9) Populace bude samozřejmě zredukována na minimum, jak jinak…

Jak je vidět, fantazie páně Icka má přece jen své meze i s těmito fantasmagoriemi. Musí se proto umět využít námětů ze sci-fi knih a filmů, třeba i komediálních. Tak se dozvíme, že nanoboti z Červeného trpaslíka jsou rozprašováni v chemtrails, a způsobují morgelony…

Co dodat? Pana Icke zajímá přece jen a jen pravda. Nálepku „konspirace“ si vymyslela CIA k diskreditaci lidí, co hledali pravdu po atentátu na Kennedyho.

A jaká byla cena pražského semináře? V roce 2010 se pohybovala kolem 1000 – 1500 Kč, v roce 2016 byla o 500 – 700 Kč dražší. Diváci byli opět zajisté nadšeni, neboť platí, že čím větší blbec, tím větší nesmysly mu lze za jeho vlastní peníze naservírovat.

Icke ani netuší, jak velkou díru v českém konspiračním trhu objevil.

Odkazy

(1) David Icke. Wikipedie. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Icke
(2) Rašín, K.: David Icke v Praze: Jsme kontrolováni silou, kterou nevidíme. Exopolitika. Internet Archive: http://www.exopolitika.cz/news/david-icke-v-praze-jsme-kontrolovani-silou-kterou-nevidime/
(3) Jackrabbit: David Icke – Turné celosvětového probuzení 2016. Přednáška Praha (cz dabing). Youtube, 6.12.2016. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=h1-9Io6vxW0&t=2s
(4) Buttlar, J. von: Dračie cesty. Sl. Spisovatel, Bratislava 1992, pův. Mnichov 1990).
(5) Exkluzívny rozhovor Davida Icka, ktorý poskytol pred svojim príchodom do Českej republiky. Dolezite.sk. 29.8.2010. Internet: http://dolezite.sk/Exkluzivny_rozhovor_Davida_Icka_ktory_poskytol_pred_svo_78.html
(6) Zeman, P.: David Irving a „osvětimská lež“. Holocaust.cz. 1.12.2015. Internet: http://www.holocaust.cz/zdroje/odborne-a-dalsi-texty/david-irving-a-osvetimska-lez/,
(7) David Irwing. Wikipedie. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Irving
(8) Ernst Zündel. Wikipedie. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ernst_Z%C3%BCndel
(9) Huxley, A.: Brave New World (1932), česky Konec civilizace (1970)

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 996

error: Kopírování zakázáno!