Wunderwaffen: Nacistické tajné zbraně? (2)

Měli nacisté skutečně super-pokročilou technologii, nebo dokonce i antigravitační létající talíře?

Nacistické atomové hlavice na vrcholu rakety V-2?

V Německu probíhal Uranverein (18), který začal ve stejnou dobu jako projekt Manhattan (19) v USA, ale německý projekt rychle upadal kvůli klesajícím zdrojům v průběhu války. Nemohl být proto tak plně personálně nebo finančně podpořen jako projekt Manhattan.

Provoz reaktorů v Německu pro výrobu štěpného materiálu vyžadoval těžkou vodu, kterou dodávala továrna Vemork u vodní elektrárny v Norsku, původně postavená na výrobu dusíku pro zemědělství. Diverzními akcemi Spojenců a místního odboje byla továrna vyřazena z provozu. Šlo o nejdůležitější sabotáž v historii: Operace Gunnerside (20), při které malý tým norských parašutistů vystoupal na útesy obklopující továrnu, a uložil do potrubí výbušniny kolem komor na elektrolýzu. Výbuchy zničily celou německou zásobu těžké vody a většinu zařízení potřebné k jeho výrobě. 3000 německých vojáků bylo posláno k jejich zničení, ale norskému komandu se podařilo uniknout.

Obr. 1 Jediný německý jaderný reaktor v Heigerlochu

Výroba byla o několik měsíců později obnovena, ale byla brzděna těžkým bombardováním Angličanů. Německo se pokoušelo přepravit těžkou vodu v sudech po trajektu. Jeden z členů komanda, Knut Haukelid, byl v této oblasti a podařilo se mu dostat bombu na palubu trajektu, který se potopil. To znamenalo konec atomového programu nacistického Německa.

Někteří autoři tvrdí, že vědci Uranverein provedli test atomové bomby. Ale německý spolkový fyzikální a technický ústav provedl testy půdy v roce 2006, kde se údajné zkoušky prováděly a nepodařilo se najít žádné specifické stopy. (21)

Německé jaderné hlavice byly a zůstaly naštěstí jen ve fantazii.

Odkazy

(18) German nuclear energy project. Wikipedia, Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/German_nuclear_energy_project
(19) Manhattan Project. Wikipedia, Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Manhattan_Project
(20) Norwegian heavy water sabotage. Wikipedia, Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_heavy_water_sabotage
(21) Hitlerova A-bomba? KPUFO.EU/SK http://www.kpufo.eu/sk/index.php?option=com_content&view=article&id=783:hitlerova-a-bomba&catid=66&Itemid=10

Pokračování

Čtěte více

  • Kol. aut.: Jak to bylo s nacistickými létajícími talíři? – sborník článků s kompletním rozborem legendy a dalších příbuzných oblastí z archivu KPUFO na DVD. KPUFO, 2017. 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 979

error: Kopírování zakázáno!