Podivné útvary na snímcích z Marsu (11)

Létající platforma

Marťanské snímky studuje řada vědců. Například, vědci z Arizonské Státní University uveřejňují na svých internetových stránkách fotografie oblasti zvané Athabasca Valles, zhotovené z orbitální sondy „Odyssea“. (1)

Na snímcích vidíme stopy starověkých řek – a co je nejdůležitější, i usazeniny naplavenin. Dokazuje to, že před 2 miliony lety zde tekla voda.


Obr. 1

Ale pátrače po různých anomáliích zaujaly zcela odlišné věci. Jsou to podivná bílá místa – těsně nad a vpravo od velkého kráteru v pravém dolním rohu fotografie. Průměr blízkého kráteru je 20 km, takže bílá skvrnka pro srovnání má velikost asi 2,5 km.

Zajímavý je ovšem – její stín.

A ten právě upoutal pozornost známého výzkumníka anomálií na Marsu, Josepha P. Skippera. (2)

Po přiblížení se ukázalo, že bílá věc je jakási plošina, plovoucí ve vzduchu… Dokazuje to právě onen stín. A pokud toto není létající plošina, pak něco, co stojí na nějakých tenkých nohou.

 
Obr. 2

Je možné, že jde jen o velký převis, který tuto iluzi vytváří. Snad k tomu přispívá i skutečnost malého rozlišení, které při jiném osvětlení zmizí.

Ovšem něco podobného se objevilo i na naší planetě…

Před třemi lety bylo vyfotografováno auto, vznášející se ve vzduchu v australském městě Perth, objevený uživateli snímků zemského povrchu programu Earth.Google.com. Ten může zvětšit některé snímky tak, jako kdyby byly sledovány z výšky 300 metrů. A tak bylo objeveno «levitující» auto. Soudě podle stínu, muselo se vznášet až pět – šest metrů.

Nadšenci se vydali na dané místo – ale nic než vzrostlou luční trávu nenašli, ani nic podezřelého – na místě nebyly žádné cizí předměty. Vysvětlení, že na místě stálo nějaké reklamní zařízení, auto na rampě, atd., se také nepotvrdilo. Na místě byl pouze neporušený trávník.

 
Obr. 3

Případ dodnes není vysvětlen. A to je případ ze Země. A jak tedy vysvětlit záhady na Marsu?

Odkazy

(1) Floods in Athabasca Valles. Mars Oddysey Themis, internet: http://themis.asu.edu/features/athabascafloods
(2) Mars Anomaly Research. Internet: http://www.marsanomalyresearch.com/

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 879

error: Kopírování zakázáno!