Kdyby Hitler žil …

Oficiálně spáchal Adolf Hitler 30. dubna 1945 sebevraždu společně s Evou Braunovou v Berlíně, v 15,45 hodin v krytu říšského kancléřství. Jeho tělo bylo vyneseno na zahradu kancléřství a v kráteru po granátu spáleno. 

Mohlo tomu být i jinak ? 

15. února 1965 vydal západoberlínský prokurátor zatykač. Jméno : Hitler, Adolf. Věc : vraždy. 

Současně uveřejnil výzvu, aby podali přesná svědectví všichni lidé, kteří s ním přišli do styku v dubnových dnech roku 1945, a také všichni ti, kdo mají vážné pochybnosti o jeho úmrtí a mohou je podložit argumenty.

Co vedlo prokurátora k tomuto kroku ? 

Úmrtní list Adolfa Hitlera byl vystaven teprve v roce 1956. Soudní proces proti tomuto zločinci vůbec nebyl zaveden. Vydání zatykače spadalo také do doby, kdy se projednávaly návrhy na promlčení nacistických válečných zločinů. Navíc, když se zkoumaly všechny dostupné prameny o posledních dnech Hitlera, vyvstala z nich řada nejasností a rozporů. Nejasno bylo také i kolem identifikace jeho mrtvoly. Svědci úmrtí přesně určili místo, kde byla mrtvola zakopána.

  Ale 17. ledna 1946, kdy se prováděla exhumace, byly pozůstatky vykopány asi 10 m od dříve stanoveného místa. S odstupem času konkrétní fakta mizí nebo jsou zkreslovány. Co však, kdyby přece jen unikal spravedlnosti, kdyby žil ?

Portréty 

Skupina lékařů tedy rekonstruovala podle dřívějších fotografií a znalostí Hitlerova zdravotního stavu 3 portréty, které ukazují, jak by Hitler vypadal v roce 1965. Měl by 76 let. Portréty jej ukazují s brýlemi i bez nich. Ty nosil Hitler tajně už před válkou – pravé sklo 2,5 dioptrií, levé 2 dioptrie. Podle lékařských posudků by neměl zuby, byl by téměř slepý. V roce 1953 by se u něj vyskytly první příznaky Parkinsonovy choroby. Pokud by neprodělal plastickou operaci, vypadal by v roce 1965 pravděpodobně takto.

Podle : Archiv KPUFO

  • Reakce Rudého práva uvádí tuto zprávu do tehdejších reálií: 

Vyšetřování proti Hitlerovi?

Ze západního Berlína přichází podivná zpráva. Jak oznamuje ČTK, zahájila tamní generální prokuratura „vyšetřovací řízení“ proti Adolfu Hitlerovi, obviněnému ze zločinu vyvražďování národů. Generální prokurátor Hans Günther prohlásil, že je „téměř jisté“, že Hitler zemřel v roce 1945, ale vyšetřovací řízení prý má dokázat, že Hitler by neušel trestu, kdyby 8. května 1965 byly podle listopadového rozhodnutí bonnské vlády promlčeny všechny válečné zločiny.

Tímto „zdůvodněním“ pan generální prokurátor ovšem nechtěně prozradil pravý smysl této frašky. V souvislosti s listopadovým usnesením bonnské vlády se totiž ve světě i v západním Německu vynořily hlasy poukazující na to, že i Hitler – kdyby žil – by ušel jakémukoli trestu.

Západoněmecká prokuratura svým „řízením proti Hitlerovi“ tedy pouze poskytuje bonnské vládě alibi na podporu promlčení. (A přitom navíc nelegálně, neboť západní Berlín není a nikdy nebyl součástí Německé spolkové republiky a neplatí tedy pro něj usnesení bonnské vlády.)

Je dávno známo, že Hitler zahynul sebevraždou 30. dubna 1945 ve svém berlínském bunkru (zastřelil se ranou do úst). Tělesné pozůstatky pak byly před bunkrem polity benzínem a spáleny. To vypověděl jeho šofér Kempka, který Hitlerovu mrtvolu sám spálil. Ostatně právě před nedávnem potvrdil západoněmecký lékař dr. Arnaudow, který ke konci války působil v Berlíně, že spolu se sovětskými lékaři identifikoval Hitlerovu mrtvolu podle předchozích rentgenových snímků čelisti a chrupu. A to naprosto jednoznačně.

Západoberlínské a především západoněmecké prokuratury by udělaly lépe, kdyby místo prokazatelně mrtvých válečných zločinců stíhaly a potrestaly žijící vrahy. V západním Německu i jinde jich běhá ještě dost a dost. K tomu je ovšem třeba ne ospravedlňovat listopadové rozhodnutí bonnské vlády, ale naopak prohlásit všechny válečné zločiny za navždy nepromlčitelné.

-ap-, Rudé právo, 21.2.1965, str. 3

Čtěte více

  • Kol. aut.: Jak to bylo s nacistickými létajícími talíři? – sborník článků s kompletním rozborem legendy a dalších příbuzných oblastí z archivu KPUFO na DVD. KPUFO, 2017. 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 781 

error: Kopírování zakázáno!