Havárie UFO nebo mystifikace? (6)

Řada známých havárií UFO je podvodem.

Tajné snímky KGB z Uralu 

V americkém filmu „UFO – tajné spisy KGB“, byly ukázány záběry, jakoby natočené v listopadu 1968 na místě havárie UFO, blízko města Berezovskij ve Sverdlovské oblasti.

Podle slov autorů filmu byl film koupen od „ruské mafie“, a to za 10.000 dolarů.

 

Ve filmu vidíme, jak k lesu přijíždí 2 náklaďáky s vojáky, za nimi gazíky s důstojníky. Za stromy je vidět disk o průměru 4 – 5 m, šikmo zabořený do země. Je skloněn pod takovým úhlem, že by při pádu musel přelomit řadu stromů, ale ty normálně stojí. Kolem chodí vojáci se samopaly, důstojníci, a lidé v civilu.

Když se diskuse o filmu dostala až do Ruska, asistent režiséra Kinostudia Gorkého Olga Dolgalevová přiznala, že „uralská katastrofa“ byla zorganizovaná v Moskevské oblasti a „létající talíř“ byl vyroben tamtéž – z plastiku.

Jak vše vzniklo? V zimě 1998 se v Moskvě objevili dva televizní pracovníci z USA a nabídli Olze „melouch“. Pro natáčení vybrali Alabino, právě v oblasti Kinostudia Gorkého.

Vojáci byli skuteční, místní posádka vyčlenila pro natáčení celou rotu. Problémy vznikly s rekvizitami. Někteří vojáci museli skrývat pod vojenskými kabáty kalhoty, které byly samozřejmě už jiného typu, než v roce 1968. Dolgolevová potvrdila, že „lidi v civilu“ hráli málo známí moskevští herci.

Pokračování příště

Z časopisu ZAZ č. 5/2006

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 839

error: Kopírování zakázáno!