Havárie UFO nebo mystifikace? (5)

Řada známých havárií UFO je podvodem.

Havárie talíře u Aurory 

17. dubna 1897 v americkém městě Aurora ve státě Texas, pokud budeme věřit místním novinám, spadl z nebe marťanský kosmický koráb.

„Kolem 6 hodin ráno obyvatelé Aurory, kteří časně vstávali, byli udiveni podivnou vzdušnou lodí,“ psal korespondent Dallas Morning News. „Proletěl nad náměstím a narazil do větrného mlýna soudce Proctora. Velký výbuch rozmetal všechno na kousky. V lodi byl zřejmě jediný pilot, a jeho ostatky byly silně ohořelé, ale i přesto bylo znát, že to nebyl obyvatel této planety.

Armádní důstojník T.J. Hellms potvrdil, že zemřelý byl obyvatelem Marsu. Pohřeb Marťana se koná zítra v poledne…“

Když v polovině 20. století žurnalisté našli tuto zprávu, ještě žili lidé, pamatující se na tento rok. Místnímu starci Oscaru Lowery bylo v roce 1897 12 let. Řekl, že v té době žádné výbuchy nebyly ani si na nic podobného nepamatuje.

Je tedy možné, že novinář si všechno vymyslel. V místním archivu se také našel údaj, že onen „důstojník“ Hellms byl – místní kovář, a neměl žádné spojení s armádou, tím méně s astronomií. A dále – na farmě soudce Proctora nikdy nestál žádný větrný mlýn.

86 letá Etta Pegis, novinářka a členka místního Historického spolku, řekla: „Byla to mystifikace, vymyšlená novinářem Heydonem a skupinou mužů, kteří se scházeli k rozhovorům na městském mostě. Heydon byl známý šprýmař…“

 

Obr.1 Přesto na hřbitově je lákadlo pro turisty – náhrobek mimozemšťana…

Pokračování příště

Z časopisu ZAZ č. 5/2006

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 781

error: Kopírování zakázáno!