Bashar – poněkud nudný guru

Darryl Anka se narodil v Ottawě dne 12. října 1951. Jeho rodiče se ještě za jeho dětství přestěhovali do Los Angeles, kde jeho otec, bavič v nočním klubu čekal, že se stane „příští Mario Lanza.“ (1) 

V rodině se však objevila jiná hvězda. Darrylův bratranec Paul Anka se stal světoznámým zpěvákem módních šlágrů. (2)

Nicméně oba bratranci nebyli v kontaktu. Darryl začal svou kariéru jako návrhář speciálních efektů v Hollywoodu, a podílel se na filmech jako „Star Trek: The Motion Picture“ (3), „Piráti z Karibiku“ (2000), a „Já Robot“ (2004).

Nicméně, Darryl začal působit jako impresário svého přítele, „multi-dimenzionální mimozemské bytosti“, Bashar (který má svůj účet v PayPal).

Kdo je to Bashar? Tato „mimozemská bytost“ nabízí soukromé seance za poplatek 300 USD, při on-line relaci s poplatkem 100 dolarů. A nesmíme zapomenout na 100 dolarový poplatek ů za vedení seance s bytostí, která nám umožní hovořit s delfíny.

Darryl se svým přítelem Basharem vystoupil na veřejnost v roce 1983, a brzy si získal velkou popularitu v řadách těch, kteří věří, že lidské bytosti mohou komunikovat s duchy bez těla z jiných dimenzí.

Darryl s jeho Basharem nepředstavuje nic nového ani převratně originálního.

Připomeňme třeba Lee Carroll a jeho „láskyplnou andělskou bytostí“ Kryone (4), Wendy Kennedy, která komunikuje „vyšší frekvencí“ se skupinou duší z budoucnostina s bytostmi z Plejád (5); a také Geoffrey Hoppe, který měl Tobiase, „andělskou bytost, která žije mnoho životů na Zemi.“ (6)

Tito takzvaní channelingoví kontaktéři našli v internetu útulné zákoutí.

Bashar má téměř 20.000 lajků na Facebooku a na Twitteru 15.000 následovníků. Webové stránky Darryla  Anky Bashar.org se řadí na 31.139 místo z hlediska popularity ve Spojených státech.

Darryl  Anka pořádá akce a přednášky, prodává knihy, DVD, krystaly, a něco, co nazývá „Dolphin videa“ na svých internetových stránkách.

Na webu potěší videozáběry delfínů, fotomontáže doprovázené optimistickými popovými melodiemi.

Učení Bashara také nepředstavuje nic nového ani objevného. Připomíná to křížence mezi obecně filozofickými frázemi, a tezemi z románů Arthura C. Clarka.

Anka tvrdí, že filozofie Bashara funguje, protože je „založena na fyzice … pokročilejší verzi fyziky, než jste se mohli setkat, ale přesto, je založena na fyzice.“

V postatě papouškuje vágní, pseudovědecké fráze a odkazy na kvantovou fyziku, elektromagnetické pole, a to všechno dokola. To vše je prošpikováno obecnými frázemi, které jsou v oblasti New Age už dávno obehrané. Lidé prý mají sílu fyzicky manifestovat cokoli, co si představí, zvláště bohatství, nebo „hojnost,“ což je u Anky oblíbené zaříkávadlo.

Anka slibuje svým následovníkům „lepší zdraví,“ „lepší milostné vztahy,“ a „rozšířené psychické schopnosti.“ Před rokem 2012 sliboval dalekosáhlé změny. Fušuje také do různých parajevů – obrazce v obilí nemohou být nic jiného, než komunikací vesmírných bytostí, jak jinak.

V jeho repertoáru proto nechybí nic, co je známé i u jiných podobných věrozvěstů – „psychické fenomény“, „Zemi čekají samé změny“, „nové léčebné metody“, „budoucí technologie“ a nesmí chybět ani „posvátná geometrie.“ Od jiných guru se odlišuje jen svým podnikáním s delfíny, protože mu Bashar řekl, že ti mají větší telepatické schopnosti než lidé.

Darryl Anka se svým Basharem by vůbec nestál za zmínku, neboť v zástupech podobných podvodníčků vcelku nijak nevybočuje z toho, co je o nich známo. Přesto se najdou naivní prosťáčci, schopní v nábožné úctě naslouchat jeho nudným tuctovým frázím na internetu a youtube.

Je třeba se však zmínit o tom, co je společným rysem nových náboženských hnutí, včetně mormonů a scientologie, a to jsou mimozemšťané.

Myšlenka kontaktu s mimozemšťany je mnohem těžší, než věřit příběhu o Noemově arše, nebo Ježíšově vzkříšení. Ale dává to nádech současnosti a modernosti a poskytuje to předmět víry i lidem, kteří mají k tradičním náboženstvím a církvím odstup.

Tuctovost a nudnost tandemu Anka – Bashar nijak nesnižuje jejich význam jako dalších z podvodných obchodníků s duchovnem, kořistící z lidí, kteří jsou zoufalí a zranitelní.

Anka se živí tím, že přesvědčuje lidi, že jediný způsob, jak zbohatnout je, aby mu dali své peníze. A je pozoruhodně úspěšný.

Lze namítnout, že Anka je zaměřen jistě na solventnější klientelu, než najde v ČR nebo SR. To jistě, ale šířením blábolů vhání další ovečky do náručí podobných, domácích guru, kteří nepohrdnou ani jedinou mincí z kapes naivních prosťáčků.

Ovšem jsou zde momenty, které jsou opravdu otřesné. Anka propaguje různá cvičení a tzv. zdravou, organickou stravu. Ale také navrhuje konzumovat co nejméně tekutin, aby se člověk zbavil jedů, které zamořují planetu Zemi.

To, co je opravdu alarmující, je propagace kouření nebo injekčního užití dimethyltryptaminu (DMT) pro komunikaci s bytostmi z jiných dimenzí. DMT je látka, která způsobuje halucinace, zahrnující „kontakty“ s jinými bytostmi, jako je hmyz nebo plazi u lidí žijících v přírodě, ale ve vyspělém technologickém prostředí, kde je DMT použito, tyto bytosti provádí „testy“, „manipulace“, a dokonce i  „znásilnění“.

DMT není nejnebezpečnější drogou, ale není zase tak neškodná. Krátkodobé vedlejší účinky zahrnují ohromující strach, zvýšenou teplotu a zvýšený krevní tlak, který může způsobit fatální srdeční infarkt u lidí s hypertenzí nebo srdečními problémy.

Tento lék může být fatální pro uživatele, kteří berou inhibitory MAOI, a může vyvolat děsy u těch, kteří trpí úzkostnými poruchami. Dlouhodobé užívání může vést k poškození oblastí mozku, které ovládají náladu, poznávání a řešení problémů.

I když Anka odrazuje od použití „umělých drog“, prohlašuje, že DMT je přirozeně se vyskytující látka, protože ji lidský mozek produkuje při snění. Takže DMT je skutečně přírodní látkou, kterou produkuje mozek spícího člověka…

Anka tvrdí, že při použití jeho duchovních metod, lze dosáhnout regenerace chybějící části těla a nebo levitovat.

Podle Anky, fyzická bolest je výsledkem „odolávání přirozeného Já,“ a ti, kteří stále cítí bolest, neberou jeho lekce dostatečně vážně. Tvrdí, že při použití jeho šesti pravidel pro zdraví, v 99,99999999999999% případech, samotných těchto 6 myšlenek bude eliminovat téměř jakoukoli šanci na vznik jakékoli nemoci v celém životě, včetně rakoviny a AIDS.

Na Youtubu lze sledovat i jeho rady jakési matce, jak se vypořádat se schizofrenií jejího syna. Říká jí, že vše konzultuje se svými průvodci, ve svých snech…

Darryl Anka představuje sice nudného, tuctového guru, ale není o nic méně nebezpečný než jiní, věhlasní a známější jurodivci. Navíc plně zapadl do prostředí internetu a plně využívá jeho výhod. A tím vstupuje i na naši scénu, se všemi důsledky, které z toho vyplývají.

Odkazy

(1)  Mario Lanza. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mario_Lanza
(2) Paul Anka. Wikipedia. Internet: https://cs.wikipedia.org/wiki/Paul_Anka
(3) /Star Trek: The Motion Picture. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_The_Motion_Picture
(4) Lee Carroll. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Lee_Carroll
(5) http://higherfrequencies.net/
(6)  Geoffrey Hoppe. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_Hoppe

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 765

error: Kopírování zakázáno!