Média zaznamenala existenci dalšího jurodivého badatele

Prý „respektovaný“ ruský geolog, dr. Alexandr Koltypin, objevil v Turecku, v sopečném podloží, stopy pravěkých tanků a těžkých automobilů, které jsou prý staré více než dvanáct milionů let. 

Média uvedla, že Dr. Alexander Koltypin je ředitelem Vědeckého výzkumného centra pro přírodní vědy při moskevské Mezinárodní nezáviské ekologicko – politické universitě.

Koltypin na sebe strhl pozornost v polovině srpna 2015. Média zaznamenala jeho tvrzení, že koleje ve zkamenělém sopečném popelu v Phrygia ve středním Turecku byly provedeny terénními vozidly předadamitské civilizace před milióny lety…

Vyjeté koleje jsou zhruba rovnoběžné, a některé z nich jsou hlubší než ostatní.  Dvojice kolejí se někdy vzájemně kříží.

Koltypin je přesvědčen, že vyjeté koleje vytvořila předadamitská civilizace, před „klasickým stvořením“ světa.

„Jako geolog,“ řekl Koltypin listu Daily Mail, „Vám můžu jistě říci, že neznámá předpotopní terénní vozidla jezdila v centrálním Turecku před 12 – 14 miliony lety.“ (1)

I když je otázka kolejí v této lokalitě dosud otevřená, logika datovat rýhy v lávě podle stáří lávy je scestná. Znamenalo by to totéž, jako určit stáří rytiny v nějakém kameni podle stáří kamene, tedy třeba do prvohor. Nesmyslnost takového postupu je očividná.

Koltypin dodal, že archeologové odmítají přijmout jeho poznatky, protože je to součástí spiknutí, které má potlačit poznatky o předadamitské nebo předpotopní civilizaci, protože by „to zničilo všechny klasické teorie.“

Novináři si vůbec neověřili, s kým mají tu čest a nenavštívili webové stránky (2) bláznivého pseudovědce, který v současné době žádá o dary, aby mohl zaplatit za překlady jeho ruskojazyčných článků do angličtiny.

Nezjistili si také, že Koltypin nemá žádné odborné články v recenzovaných časopisech, jen několik elektronických knih s jeho, nijak odborně nedoloženými tezemi a bláznivými teoriemi.

Ona údajná Mezinárodní ekologicko – politická univerzita (3) je přitom jednou z mnoha soukromých univerzit pro ty, co neuspěli jinde a nechtějí jít na vojnu. Tyto „univerzity“ mají i řadu poboček v malých městech. Nedávno ruská TV ukázala 7 poboček takových univerzit – všechny byly v jedné vesnici na jedné adrese – místní knihovna. Jejich vedoucí byl tedy současně ředitelem 7 poboček univerzit a zároveň učitelem všech předmětů… Zmíněná „nezávislá“ univerzita však zjevně funguje jen proto, aby se jí mohl Koltypin zašťiťovat…

Koltypin popírá teorii evoluce, a místo toho tvrdí, že anatomicky moderní lidé žijí už desítky milionů let, a žili na fiktivních ostrovech Atlantidy, Lemurie a Mu.

A samozřejmě tito staří lidé byli Nephilim, tedy obři. Jejich nalezené kosti jsou chybně identifikovány a byly buď zničeny nebo jsou ukryty v muzeích.

A samozřejmě v Bibli, Védách a starořecké literatuře je jediný přesný manuál pro pochopení geologie a prehistorie.

Ve svých fantaziích se možná podobá známějšímu Grahamu Hancockovi (4). Ale ten s jeho civilizacemi před 12.000 lety nemá příliš prostoru pro různé katastrofy a všechna kataklyzmata, uvedené v Bibli a dalších mýtech a legendách.

Koltypin proto tuto časovou osu posouvá mnohem hlouběji do desítek milionů let.

Aby mohl vysvětlit, jak Atlantis, Lemuria, Mu, Hyperborea a další ztracené kontinenty mohly zmizet beze stopy, Koltypin navrhuje, že tyto názvy označovaly známé kontinenty mezi rozpadem Pangey a současným rozložením pozemské souše.

Tak například, Hyperborea byla Laurasia, superkontinent z doby před 200 miliony lety, ze kterého se později vytvořila Severní Amerika a Asie.

Koltypin také věří, že stopy různých předadamitských civilizací nejsou v současné době zjevné, protože jsou umístěny na kontinentálních šelfech, kde se potopily v době ledové, stejně jak to tvrdí Graham Hancock o svých ztracených předpotopních civilizacích. Oba – Koltypin a Hancock – se domnívají, že kosmická srážka způsobila zničení ztracených civilizací, jen Koltypin posunul kolizi mnohem dál do minulosti – do miocénu, tedy před 23 a 15 milióny roky.

Koltypin bere za bernou minci všechna tvrzení kreacionistů a archeoastronautických teorií, včetně podvodných kamenů z Icy, mapy Oronta Finea, apod. a považuje to za důkazy o předchozích cyklech stvoření a zničení lidstva před současnou aktuální civilizací. Tvrdí, že tito pravěcí lidé měli kosmické stanice a raketoplány.

Koltypin tak dal za vznik eklektické směsici teorií H.P.Blavatské, kreacionistů, moderní archeoastronautiky i nacistických rasových teorií.

Jako tečka nad i je i Koltypinovo vyhlášení soutěže o „Miss Ancient Perfection“ – s cílem najít ty nejkrásnější prehistorické „ženy – obyvatelky Země“, z výtvorů starověkého umění. (5)

Je zřejmé, že vítězkou bude nějaká ještěrka…

Odkazy

(1) Steward, Will: Did an ancient civilization drive tanks across Turkey 14 MILLION years ago? This academic thinks so… Daily Mail, 17.8.2015. Internet: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3200912/Did-ancient-civilisation-drive-tanks-Turkey-14-MILLION-years-ago-Probably-not-academic-thinks-so.html  

(2) Earth before flood. Internet: http://earthbeforeflood.com/  

(3) Академия МНЭПУ. Internet: http://www.mnepu.ru/  

(4) Graham Hancock. Wikipedia. Internet: https://en.wikipedia.org/wiki/Graham_Hancock  

(5) Astarta, Nefertiti, Snake-woman Nagini, Yakshini and Others in „Miss Ancient Perfection“ Beauty Contest. Earth before flood. Internet: http://earthbeforeflood.com/miss_ancient_perfection_beaty_contest_1.html 

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 732

error: Kopírování zakázáno!