Záhady Měsíce (4)

Na sovětských archivních snímcích z Měsíce byly objeveny tajemné objekty. Snímky s artefakty jsou zveřejněny na internetových stránkách NASA

Artefakty objevil slavný virtuální archeolog Scott C. Waring. Našel jsem k svému překvapení na webu NASA.  (1) Archeologa dovedl na snímky odkaz na sovětské fotografie, pořízené automatickými meziplanetárními stanicemi, které sledovaly Měsíc. (2) Tím se dostal na panoramatické snímky přenášených stanicí „Luna 13″. Tam mezi skalami jasně viděl umělé předměty. „Mimozemšťané je tam nechali,“ – nepochybuje Scott.

 

Obr. 1 Archivní sovětský snímek – část panoramatu, kterou udělala „Luna-13“. Takových panoramat existuje několik. Artefakty lze vidět na všech.

„Luna 13“ přistála 24 prosince 1966 v Oceánu bouří. Nikdy předtím tam kosmické sondy nepřiletěly. A přesto jsou na snímcích objekty podivných tvarů.

Jak je známo, přistáno sondy nebylo zcela bez problémů. Vědecká kapsle se oddělila od hlavní lodi, zabrzdila jen sekundu před tím, než doslova narazila na měsíční povrch při rychlosti 30 kilometrů za hodinu. Kapsle se nerozbila, konstrukce byla dost pevná. Aparát rozložil krytky, rozvinul antény a za 7 dní práce předal tři panoramatické snímky okolí za pomoci televizního systému. Na přenos každého panoramatu bylo potřeba asi 100 minut.

 

Obr.2 Nějaká cívka

Obr.3 Objekt ve tvaru spirály. Část hlavní antény?

Je možné, že na snímku se objevily nějaké úlomky sondy, třeba část antény. Jak by se ovšem podařilo přenést snímky na Zemi?

Obr.4 Taková byla „Luna-13“

Scott zkoumal další snímky této oblasti, které provedly jiné sondy. A uviděl zvláštní detaily na fotografii, kterou udělala sovětská loď Zond-6.

 

Obr.5 Objekt, vyfotografovaný z paluby Zond-6.

Zond-6 (také známý jako 7K-L1 č. 12), byl prototyp měsíční kosmické lodí „Sojuz 7K-L1. Předpokládalo se, že v něm poletí posádka dvou astronautů, obletí Měsíc a vrátí se na Zemi.

Zond 6 byl poslán bez posádky – automaticky. Obletěl Měsíc v listopadu 1968, vyfotografoval ho 111 krát, nejprve ze vzdálenosti 9290-6.843 km, a pak ještě 58 krát ze vzdálenost 2.660 – 2.430 km.

Při návratu na Zemi v důsledku technických problémů byl vypuštěn padák příliš brzy, ve velké výšce a přistávací modul havaroval. Ale některé snímky se zachovaly. A na jednom z nich Scott našel objekt ve tvaru kříže, což vypadá jako nějaká stavba.

Existuje i další snímek toho samého místa. Ale kříž tam není vidět. V místě, kde byl, je tma.

 

Obr.6 Původní snímek ze Zondu 6 s křížem. 

Obr.7 Jiný snímek té samé oblasti – místo kříže je jen stín

Pokud by se kříž objevil i na druhém snímku, pak by bylo možné říci, že tam existuje určitý objekt. Ale v této situaci nelze vyloučit, že kříž byl jen defektem snímku.

 

Obr.8 Tak vypadal Zond-6

NASA artefakty nekomentovala.

Odkazy

(1)   Luna Mission. NASA. Internet:  http://www.lpi.usra.edu/lunar/missions/luna/
(2)  Soviet Moon Images.  Don P. Mitchell. Internet:  http://mentallandscape.com/C_CatalogMoon.htm

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!