Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (7)

2.července si ufologové připomněli Den ufologů nebo Světový den UFO. Události roku 1947, i ty, co následovaly, lidi rozdělily na dva protichůdné tábory. Jedny, co věří v mimozemšťany, druhé na ty, kteří na ně nevěří. Ale oba tábory sledují pozorování UFO, které hlásí svědkové. A jsou to mnohdy naprosto záhadné případy. Ale i bezohledné podvody. Připomeňme si nejznámější z nich.

Mimozemšťané z planety Ummo (Španělsko, 1965)

„Poprvé v historii se naše loď dotkla povrchu Země 28.března 1950 ve 4 hodiny 17 minut 3 sekundy,“ – hlásili mimozemšťané. „K přistání došlo na území francouzského departementu Nízké Alpy, asi osm kilometrů od vesnice La Javi. Nás bylo šest… přišli jsme studovat pozemskou kulturu z staré hvězdy – planety Ummo. Ta se otáčí kolem hvězdy, známé pozemským astrofyzikům jako Wolf – 424.“

Celý svět se nicméně o jejich obyvatelích dozvěděla až v roce 1965, kdy španělský mystik Fernando Cesme začal přijímat í hovory a dopisy od „zástupců vlády Ummo“. Když dostal další dopis, prohlásil: Loď Ummo měla přistát na předměstí Madridu „mezi 30. květnem a 2. červnem roku 1967.“

Obr.1  Loď Ummo: jeden ze snímků pořízených v roce 1967

1.června 1967 dva lidé vyfotografovali loď se znakem ve tvaru ruského písmeno „Ž“, na okraji Madridu. Stejný „talíř“ údajně přistál 4 km od místa, kde byla loď vyfotografována. Ráno tam lidé našli stopy opěr, spálenou zemi a kovové trubky. Všechny byly prázdné až na jednu. Když ji otevřeli, vytekla odtud rychle se odpařující kapalina. V ní plavaly dva plastové proužky se stejným symbolem jako na povrchu UFO!

Senzace rostla, poháněná celým proudem dopisů od „ummitů.“ Teď je ale už dostával nejen Cesme, ale i řada vědců, novinářů a podnikatelů.

V roce 1970 se aférou „Ummo“ začal zabývat slavný francouzský ufolog Claude Poer. Posbíral maximum známých v té době dopisů od „UMMO“ a analyzoval je. Asi 50% z informací obsažených byly psány lidmi, s myšlením, které odráželo španělskou kulturu.

Brzy došlo i na fotografií s písmenem „Ž“. Počítačová analýza ukázala, že šlo o malý model, zavěšený na nitích.

Obr.2  Počítačové zpracování odhalilo zavěšení předmětu na nitích

Poslední tečku tohoto příběhu dal španělský psycholog José Peňa, když se přiznal k podvodu. Byl to on, kdo vymyslel legendu o Ummo – planetě, ze které dorazili blonďatí, přátelští mimozemšťané, a udělal to proto, aby zjistil, jak bude tento příběh vnímán veřejností. První dopisy a telefonáty byly dílem jeho rukou.

V rozhovoru pro španělský časopis „El Ojo Critico“ („Kritický pohled“) Peňa řekl: „Podvod s Ummo byl zaměřen na elitářské vrstvy – právníky, inženýry, lékaře, vědce. Byl to sociální experiment k prověrce lidí se vzděláním. A mnozí z nich stali „obětí“, v uvozovkách, protože uvěřili v humbuk. Nelituji toho, co jsem způsobil. Je mi líto, že jsem řekl pravdu.“

Víra v obyvatele Ummo se brzy vymkla kontrole a začala se šířit jako sněhová koule. K mystifikaci se přihlásili i další lidé, které Peňa neznal.

Aby dodal příběhu o UFO větší váhu, Peňa vytvořil důkazy o jejich existenci: fotografie, „stopy po přistání“, trubky i pásky. Dokonce nalil na místo „přistání“ radioaktivní materiál, aby to vypadalo věrohodně. Autoři snímků „UFO“, byli samozřejmě, jeho přátelé.

Obr.3 Schéma zhotovení snímku „korábu Ummo“

Čtěte:

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!