Deset nejzajímavějších setkání s UFO a mimozemšťany (3)

2.července si ufologové připomněli Den ufologů nebo Světový den UFO. Události roku 1947, i ty, co následovaly, lidi rozdělily na dva protichůdné tábory. Jedny, co věří v mimozemšťany, druhé na ty, kteří na ně nevěří. Ale oba tábory sledují pozorování UFO, které hlásí svědkové. A jsou to mnohdy naprosto záhadné případy. Ale i bezohledné podvody. Připomeňme si nejznámější z nich.

Drama v Texasu (USA, 1980)

29.prosince 1980 hostinská Betty Cash jela v blízkosti města Huffman. 51-letá Betty nebyla v autě sama – vedle seděla Vicki Landrum, která u ní pracovala jako servírka, a její 7-letý vnuk Colby.

Colby jako první uviděl jasné světlo nad korunami stromů. Brzy si uvědomili, že objekt letí přímo na ně. Betty přidala rychlost, ale UFO bylo rychlejší. Visel nad silnicí před autem, a zespod chrlil plameny.

Vznášející se objekt vypadasl jako dva propojené kužely a na spodní straně jako komolý kužel. Velikost spodní části byla prý větší než jejich automobil. Čas od času „vystřeloval“ dolů ohnivé jazyky se syčivým zvukem, a poskočil výše. Barva objektu byla stříbřitá, v nejširší části objektu byla malá modrá světla.

Všichni tři vyšli z auta, aby si UFO lépe prohlédli, a pocítili žár. Colby zakřičel, prosil, aby se vrátili zpátky do auta a schovali se před objektem. Vickie vyhověla vnukovi a zavolala Betty. Ale ona se dívala, a nevěnoval pozornost ožehnutí kůže.

Konečně se UFO vzneslo vzhůru a odletělo pryč. Betty se probrala, šla k autu a … nemohla ho otevřít: držadlo bylo příliš horké. Musela ho vzít přes bundu.

 

Obr.1 Rekonstrukce UFO podle zpráv svědků z Texasu

V tuto chvíli se nad lesem objevila řada vrtulníků. Letěli ze všech stran, jako by se snažili obklopit UFO. Mezi nimi byly těžké nákladní vrtulníky a malé jednorotorové stroje. Bylo jich tam přinejmenším 20. Většina kroužila kolem pomalu letícího UFO, jiné létaly chaoticky kolem.

Betty odvezla Vickie a Colby domů, a když dojela k sobě domů, cítila se hůř a hůř. Její kůže zrudla, jako by byla silně opálená Sluncem, měla oteklý krk, na obličeji, hlavě a víčcích se začaly objevovat puchýře. Začalo zvracení. Do rána Betty upadla téměř do bezvědomí. Vicki a Colby zažili totéž, ale v mírnější podobě: oni byli mimo auto kratší dobu.

3. ledna 1981 byla Betty hospitalizována. Ožehnutí a puchýře jí tak změnily její vzhled, že přátelé, kteří nemocnou přišli navštívit, ji nemohli poznat. Vlasy jí začaly vypadávat, víčka byly oteklé, takže byla na týden slepá. Vicki také ztratila 40% vlasů, zatímco Colby ztratil pouze jeden pramen, který mu brzy vyrostl znovu.

Od té doby Betty stále častěji pobývala v nemocnici. V roce 1981 byla v nemocnici pětkrát, dvakrát z toho na jednotce intenzivní péče. Nemohla chodit ven na slunce, zdroje tepla jí působily velkou bolest. Žila ještě 18 let, občas upadala do bezvědomí, a jen díky umění lékařů jí prodloužilo život. 29.prosince 1998, ve výročí „kontaktu“, Betty zemřela.

Vicki také nedokázala pracovat po osudném dni. S jizvami, puchýři a vypadanými vlasy nemohla jako servírka pracovat, ale to nebyla hlavní věc: začala slepnout, brzy vyměnila tři páry brýlí. Operace pomohla zastavit tento proces, ale zlepšit zrak se nepodařilo. Zemřela 12. září 2007.

Colby měl také problémy se zrakem, ale vyměnil pouze jeden pár brýlí – ze všech se na UFO díval nejkratší dobu.

Zraněné ženy se rozhodly obrátit na soud. Podaly žalobu na americkou vládu ve výši 20 milionů dolarů. Proces trval až do roku 1986, kdy byla jejich žádost zamítnuta. Soudce Ross Sterling řekl: „Ani jedno vládní oddělení nikdy nevlastnilo letadlo, které popisujete.“

A pokud UFO nebylo amerického původu, případ je uzavřen. Otázka, kdo vlastnil vrtulníky, a proč létaly v blízkosti UFO, se u soudu neřešilo.

Pokračování

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!