Byla nalezena mumie mimozemšťana z roku 1947 ?

Na 5. května 2015 mexický novinář, ufolog  a moderátor pořadu „Třetí tisíciletí“ Jaime Maussan (1) slíbil odhalit největší tajemství, jehož se stal majitelem. (2)

 Únik informací

Jaime Maussan oznámil, že má skutečné snímky, pořízené v Roswellu, tam, kde v roce 1947 údajně havaroval létající talíř. A ukáže je 5. května v Mexico City – v hale pro 10.000 lidí. Mezi hosty budou astronaut Edgar Mitchell (3), který pochází z Roswellu, odborníci z NASA a novináři z předních televizních kanálů. Odborníci prý potvrzují, že jde o původní snímky, pořízené v letech 1947 – 1949.

Aby povzbudil zájem o tuto akci, Maussan zveřejnil na YouTube video s vyprávěním o ověřování pravosti starých snímků. (4) Mimozemšťan je rozmazaný všude. Až na jeden snímek, kde je ho ještě možné rozeznat. Ufologové zkopírovali tento malý fragment a podrobili jej digitálnímu zpracování.

Obr. 1 Kopie snímku, získaného z reklamní upoutávky Maussana

Na snímku je vidět tělo malé bytosti s velkou hlavou, ležící uvnitř skleněné vitríny. Přes ni vidíme dvě osoby. Muž je otočen zády, žena se dívá ze strany od kameramana. Nejlépe je vidět její sukni a nohy v levém dolním rohu. Jsou oblečeni v civilu. Vojáky není nikde vidět.

Obr. 2 Záběr, ve kterém „cenzor“ zapomněl zakrýt mimozemšťana

Vitrína je složená ze standardních lišt s otvory. Za zády bytosti je slabá čára a detail stojanu. Takový nosič je možné dodnes vidět ve starých amerických muzeích. Pokud by otvory byly vyvrtány každých 2,5 cm, můžeme odhadnout velikost „mimozemšťana“ – cca 90 cm.

Nejzajímavější je ale tabulka, zakrývající nohy bytosti. Digitální zpracování štítku ukázalo čtyři úhledné řádky, horní a dolní řádek je oddělen od prostředního širokými mezerami. Bragalia Antonio, který viděl originál, uvádí, že text byl napsán rukou červeným inkoustem, ale nelze jej přečíst. S největší pravděpodobností se nikdo nesnažil aplikovat na rozeznání textu moderní algoritmy, které by umožnily přečíst rozmazaný snímek.

 

Obr.3 Vitrína s mumií a tabulkou.

„Oba snímky jsou lehce rozmazané,“ – přiznal Maussan. – „Možná, že fotograf byl nervózní při natáčení a jeho ruka se třásla.“

Ze slov Bragalia a Maussana už víme, co není vidět. Jde jasně o mumifikované tělo. Hlava je oddělena od těla a pouze přiložena ke krku. Jedno oko chybí, druhé je zavřené, ale i tak je zřejmé, že jsou větší než lidské. Malý nos a místo uší jen malý otvor. Žádné zuby v čelistech. Hrudník je otevřen, obsah břicha chybí. Tenké, dlouhé paže, možná se čtyřmi prsty (plně to rozeznat není možné). Kůže je růžově šedá.

„Bytost není klasický „šedý“ mimozemšťan, ale něco jiného,“ – říká Maussan. – „Něco, co má blíže k nám, ale zároveň je vzdálený. Je to více člověk, než „šedý“ humanoid. Možná jde o nějaký hybrid.“

Žijící svědek

Poté, co zjistil, že tajemství bylo částečně odhaleno, Maussan řekl:

„Snímky, které se rozletěly po internetu, jsou původní, ale jsou to jen nekvalitní kopie v porovnání s originály, které jsou mnohem jasnější a kde můžete vidět spoustu detailů. Nejsou to podvrhy.

Nejsme omezeni technickou expertizou snímků. Máme svědka, bohužel jediného, kdo byl v hangáru Roswellu v roce 1947. Ten potvrdil, že viděl bytost na snímcích. Je jediný, kdo je stále naživu. Tomu je nyní 88 let.

Jasně si pamatuje všechno. Byl povolán do hangáru. Velení mu nařídilo zapomenout na všechno, co viděl, protože to je tajemství. V hangáru byli ozbrojení muži. Všichni byli velice nervózní. Silně to tam zapáchalo. Jeden z cizinců byl naživu. Očitý svědek se pak divil, proč byl zraněný tvor převezen do hangáru, a ne do nemocnice? Když viděl snímky, řekl, že viděl podobné bytosti, ale ne přímo takové. Bylo to proto, že byly živé, a tvor, který je uložen ve skleněné vitríně, je dávno mrtvý.“

Jméno svědka samozřejmě není známo. Maussan říká, že energický dědeček bude také přítomen na akci 5. května 2015.

Příběh objevu snímku

Snímky se objevily náhodou. V roce 1989, nejmenovaná žena uklízela dům, který patřil Hildě Ray ze Sedony v Arizoně. Ta zemřela v roce 1988, a byla velmi zámožným právníkem. Vlastnila soukromé letadlo a také ho sama řídila. Její manžel, ropný geolog Bernard Ray vedl divizi amerického institutu geologie ropy v jižních státech. Pár se rozvedl v roce 1960. Bernard zemřel první.

Obr.4 Původní majitelé snímků – Bernard a Hilda Ray

Dědice Hilda neměla, a tak byl dům dán k prodeji. Při odnášení věcí na skládku našla žena krabici s fotografiemi a diapozitivy. Viděla, že tam jsou snímky historických osob z 50. let, včetně prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, a odnesla si krabici domů.

O deset let později se žena rozhodla podívat se blíže na snímky a uviděla obálku zastrčenou do kapsy pod krytem. Tam byly dva filmy. Žena je přinesla Adamu Dew, filmaři z Chicaga. Podle Adama šlo o „sestru přítele“, která rozhodla – vy jste odborník na fotografii, a rozumíte tomu.

 

Obr. 5 Adam Dew, současný majitel snímku (z rozhovoru na YouTube).

Dew okamžitě vycítil senzaci, a stal se vlastníkem snímků. Aby dodal snímkům na důvěryhodnosti, obrátil se na známé „odborníky na Roswell“ – Donalda Schmidta a Thomase Carey. Ti zase přilákali k podpoře senzace Jamie Maussana jako velkého odborníka v oblasti public relations.

Mumie nebo mimozemšťan?

Ufolog Gilles Fernandez našel podobnou mumii v Guanajuato (Mexiko), kde je muzeum mumií. Ale když kolegové viděli snímek, bylo jasné, že se jedná o jiný druh. Mexická mumie je dítě s velkou hlavou. Nicméně se ukázalo, že pozemské mumie mohou mít neobvyklé vlastnosti, připomínající mimozemšťany.

Skeptici se domnívají, že geolog Bernard Ray našel mumii při hledání ropy v poušti, a dal ji nějakému místnímu muzeu. Mohla by to být i mumie dítěte s velkou lebkou, které zemřelo na vodnatelnost mozku. Proporce „mimozemšťana“, na snímku odpovídají věku dítěte kolem dvou let. Hlava byla zřejmě oddělena při vykopávkách – archeologové by zabránili poškození exponátu, ale geologové mohli používat buldozery i dynamit.

 

Obr.6 Další mumie, které mohou být (a také byly) vykládány jako mimozemské

Konečnou tečku v tomto vleklém sporu dá pouze akce 5. května 2015, až odborníci uvidí originály, nebo alespoň, bude známa kvalitní kopie snímku. Možná tam bude čitelný i nápis na tabulce. A pokud tam je napsáno „Mimozemšťan, který havaroval poblíž Roswellu v roce 1947,“ svět už nikdy nebude jako dřív.

Odkazy

(1)    Jaime Maussan. Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Jaime_Maussan

(2)    (-r-): Další mimozemšťan? ZaZ, 17.2.2015, Internet: http://index.php/ufo/859-dalsi-mimozemstan-2

(3)    Edgar Mitchell. Wikipedia. Internet:  http://cs.wikipedia.org/wiki/Edgar_Mitchell

(4)    Slidebox Media: Kodachrome – A Documentary – Official Trailer. YouTube. 4.2.2015. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=jL0MvHpieaE#t=60

***

Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 615

error: Kopírování zakázáno!