Jak to bylo s pitvou mimozemšťana

Na Youtubu se objevily záběry mrtvého mimozemšťana, který údajně pocházel z havarovaného „létajícího talíře“ v roce 1947 (1) 

 Nečekané pokračování má příběh spojený se skandálním filmem, ve kterém vojenští lékaři v USA provádí pitvu mimozemšťana.

Producent Ray Santilli (2) jej poprvé ukázal v květnu 1995 v Londýně v Britském muzeu (3).  A teď se údajně objevily záběry, které prý prokazují pravost filmu. To znamená, že lékaři skutečně pitvali mimozemšťana.

To znamená, že je pravda i všechno ostatní?  Že v létě roku 1947 v blízkosti amerického města Roswell skutečně havaroval „létající talíř“, jak to tehdy napsaly místní noviny? A americká armáda má tělo alespoň jednoho z pilotů – malého s velkou hlavou – toho samého, kterého pitvali.

Jak tvrdil sám Santilli, pitvu snímal vojenský kameraman. Udělal kopii tohoto „přísně tajného„, černo-bílého filmu.  A o mnoho let později ho prodal Santilli za 150 tisíc dolarů.

 

Obr. 1. Snímek z údajného dokumentu Santilli: Mrtvý mimozemšťan na chirurgickém stole.

Ale nyní anonymní nadšenci spolupracují s novozélandským časopisem „Uncensored“ („Bez censury“), (5) kde byl zveřejněn záznam – opět černobílý a nechutné kvality, na kterém jsou zachyceny okamžiky, předcházející pitvě.  A tak se situace opakuje – někdo zaznamenal, jak americká armáda přináší na nosítkách mimozemšťana, velmi podobného tomu, kterého známe z filmu pana Santilli.

Spolupracovníci časopisu ohlásili, že „odborníci zkontrolovali film (o přenesení těla) snímek po snímku, a zjistili, že je pravý ve všech ohledech.“ 

 

Obr.2 Záběr z nového, „přísně tajného“, filmu: Mimozemšťana nesou na nosítkách k pitvě.

Vytvoření těla 

Novozélandská senzace se rychle rozšířila po celém světě, což opět otevřelo otázku: tak havaroval ve Spojených státech talíř nebo ne? A můžeme považovat nově získané snímky za potvrzení toho, že americká armáda skrývá pravdu o mimozemšťanech?

První otázka bude ještě dlouho sporná. Sporné strany téměř každý rok předkládají argumenty na tu či onu stranu.

Obr.3 Santilli s krabicí, ve které byl film, údajně koupený od záhadného vojenského kameramana

Na druhou otázku dali ufologové už dávno velmi jasnou odpověď: film, údajně koupený Santilli, i ten, který se objevil prostřednictvím novozélandského časopisu, nemají nic společného s dokumentárními záběry. Ten druhý byl převzat z hraného filmu. Je to záběr z málo známé britské komedie z roku 2006 s velmi jednoduchým názvem – „Alien Autopsy“. (Pitva mimozemšťana).  (5) (6)

Komedie nebyla nijakým kasovním trhákem, spíše propadla. Ale přece přinesla něco dobrého. Krátce po jejím uvedení sochař John Humphrey uvedl, že mimozemšťan, kterého pitvali, byl jeho dílem. Tento latexový hrdina byl vyrobený jím osobně.

Ale vyšlo najevo i něco jiného. Humprey nevytvořil figurínu jen pro britskou komedii, ale i pro „přísně tajný“ film pana Santilli. Sochař se přiznal až po dlouhé době – po uplynutí 10 let – k tomuto podvodu. To znamená, že tak učinil až po promlčecí lhůtě pro případné obvinění z podvodu.

Podle Humphrey, v těle mimozemšťana v prvním černobílém filmu, použil jehněčí klouby a nohy. Proto ohnuté končetiny mimozemšťana vypadaly velmi realisticky.  Ve scéně, kdy dochází k „otevření lebky mimozemšťana,“ hlavní roli hraje skutečný ovčí mozek.  Drůbky pro „břišní vnitřnosti“ byly zakoupeny v řeznictví a umístěny do loutky řezem na zadní straně.  To byl důvod, proč ve filmu nebyl „mimozemšťan“ nikdy ukázán zezadu.

 

Obr.4 Tak vypadal mimozemšťan v britské komedii v roce 2006.

Jinými slovy, „přísně tajný film“, byl obyčejný podvod.  Ale sochař nehrál hlavní roli v tomto podvodu.  Byli to hlavně Ray Santilli a jeho spolupracovník Gary Shufild, kteří byli oba úzce spjati s filmovým byznysem. V komedii „Alien Autopsy“ z roku 2006 jejich role hraje duo „Ant a Dec“ – Anthony McPartlin a Declan Donnelly. (7)

 

Obr.5 John Humphrey tvoří mimozemšťana 

Ve filmu z roku 2006 je epizoda, kdy Santilli se snaží strčit balík dolarů pod matraci, ale to nejde.  Příliš mnoho peněz trčí ze všech otvorů.  Pokud je to nadsázka, pak velmi malá.  Ray Santilli a jeho přátelé získali na černobílém padělku milióny dolarů. Film prodali největším televizním společnostem na světě. Jen od americké TV Fox dostali 125.000 dolarů. Lidé si koupili tisíce videokazet s filmem za cenu 70 dolarů.

Téměř všichni ufologové našli chyby a nesrovnalosti v černobílém filmu, i v průvodním příběhu. Ale kdo by naslouchal nějakým podivínům, když jde o celosvětovou senzaci a velký byznys?

Jediný ufolog, který bez výhrad věřil podvodníkům, byl Philip Mantle (8) z Britské ufologické asociace (BUFORA).  (9) Ale nakonec si uvědomil, že je za blázna:

  • „Nevěřím ani jednomu slovu Shufilda ani Santilli a nepochybuji o tom, že film je absolutně falešný. Oni nakonec ztratili jakoukoli důvěru, ale vlastně ji neměli ani před tím. Filmu o pitvě mimozemšťana je konec, a já doufám, že jednou provždy.“

Komedie z roku 2006 slibovala tomuto vykutálenému párku ještě naději na výdělek. Zaplatili dobré peníze za to, aby ve filmu zazněla jejich skutečná jména. Kromě toho, Santilli a Shufild hráli v posledním záběru – po titulcích, při prohlášení, že to bylo skutečně tak, jak je ukázáno ve filmu!

Ještě jedno přiznání 

Tvůrci komedie se rozhodli, že nechtějí zklamat ty, kteří věří v havárii UFO nedaleko Roswellu. Dali do filmu epizodu, kde hlavní postavy dostanou ze starého dědečka – kameramana cívky s filmem, otlučené časem. A na ní – mimozemšťan na nosítkách.  A právě tyto záběry byly „objeveny“ časopisem „Uncensored“.

V dopise Philipu Mantle režisér komedie Johna Campbell potvrdil, že film je od začátku do konce natočen v ateliéru „Qwerty Films“. Neexistují v něm žádné „skutečné záběry mimozemšťanů.“  Fragment černobílého záběru je také vytvořen za pomocí figuríny a udělán tak, aby vypadal jako velmi letitý.

Odkazy

(1) „Objevené záběry“ Leaked: RAW Roswell Alien Footage Released By New Zealand Magazine, https://www.youtube.com/watch?v=JivvHHDLsZY 
(2) Ray Santilli. Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Santilli 
(3) Proslulá Santilli „Pitva mimozemšťana“ – Orbitalmedia: Alien Autopsy. YouTube, 14.2.2014. Internet: https://www.youtube.com/watch?v=pukbzCC3cfQ  
(4) Uncensored. Internet: http://uncensored.co.nz/ 
(5) Alien Autopsy (film). Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_Autopsy_%28film%29 
(6) Alien Autopsy – Das All zu Gast bei Freunden. Velká Británie, Německo, 2006. Internet: https://www.csfd.cz/film/224906-pitva-mimozemstana/prehled/  
(7) Ant & Dec. Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Ant_%26_Dec 
(8) Philip Mantle. Linkedin. Internet: https://uk.linkedin.com/in/philip-mantle-88a96315  
(9) British UFO Research Association. Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/British_UFO_Research_Association 


***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 613

error: Kopírování zakázáno!