Britské vojenské kruhy sledují UFO téměř 60 let (7)

Ministerstvo obrany Velké Británie vkládá už poněkolikáté odtajněné dokumenty týkající se UFO. * Churchill a Eisenhower utajili informace o UFO, pozorovaných během války

Mezi odtajněnými dokumenty našli odborníci skutečný klenot – vyšetřování záhadné události, v nichž byli zapojeni piloti Royal Air Force (RAF), britský premiér Winston Churchill a americký generál Dwight D. Eisenhower, velitel spojeneckých sil v Evropě.

Tato záhadná příhoda se stala známou díky dotazu jistého fyzika (jeho jméno nebylo zveřejněno). na ministerstvo obrany.

Sdělil, že je vnukem osobního strážce Winstona Churchilla (což je pravda). Od svého dědečka se dozvěděl následující. Když se blížil konec války, byl britský ministerský předseda informován o setkání pilotů průzkumných letounů s UFO.

Velký kovový objekt ve tvaru disku je doprovázel na cestě z Francie až k anglickému pobřeží. Nejprve se přiblížil, srovnal svou rychlost s rychlostí letadla. Nějaký čas letěl souběžně s letadlem, pak prudce zrychlil a zmizel.

Dědeček fyzika – osobní strážce – byl svědkem toho, jak Churchill projednával tento incident s Eisenhowerem.

Přísedící poradce vysvětlil, že objekt nemohl být ani střelou, ani raketou, neboť dělal nezvyklé manévry, zrychloval a zpomaloval. Jaký objekt průzkumné letadlo doprovázel, nebylo vysvětleno.

V důsledku toho Churchill nařídil utajit informace o setkání s UFO na 50 let, protože, podle jeho názoru, by to mohlo vyvolat paniku ve společnosti. Eisenhower s Churchillem souhlasil.

Jak vysvětlil vědec, dědeček chránil tuto informaci do roku 1973. Řekl o tom své dceři těsně před svou smrtí. Ta v roce 1999 předala příběh svému synovi.

A ten se tedy obrátil na MO: nejsou známy podrobnosti? Třeba svědectví pilotů. Možná, že existují snímky objektu? Nebylo by vhodné podívat se na incident z vědeckého hlediska?

Fyzikovi bylo odpovězeno – svědectví o pozorování UFO, vztahující se k období druhé světové války, již byly skartovány. A taková praxe existovala až do roku 1967 – tyto záznamy nebyly uchovávány po dobu delší než 5 let.

Fyzik napsal ještě další dopis – zda neexistuje třeba záznam o rozhovoru Churchilla a Eisenhowera.

Ale i zde byl zklamán. Z ministerstva odpověděli, že nic takového nenašli.

Ukazuje se, že příběh skončil bezvýsledně. Zůstává záhadou, zda příhoda fyzikova dědečka byla pravdivá.

Ale jedno je jisté: v průběhu druhé světové války britské ministerstvo obrany obdrželo svědectví o UFO. Otázka je, proč svědectví skartovala.

Mimochodem, dnes už se nedozvíme, jakou odpověd dostal Churchill na poznámku, kterou sám poslal v roce 1952 na ministerstvo obrany.

Stálo v ní: „K čemu je celý ten nesmysl o „létajících talířích“? Co to může znamenat? Kde je pravda? Připravte mi zprávu kdykoliv budete moci.“ 

Víme jen, že hned po otázce Churchilla byla ve Velké Británii založena organizace DI55, která měla shromažďovat a analyzovat informace o „létajících talířích“, přicházejících z vojenských zdrojů.

O dřívějším působení DI55 nejsou žádné informace. Ale v jednom z prvních odtajněných souborů, vztahujících se k období 1985 – 1995, je zapsáno: „Pokud bychom měli objasnit chování UFO hypotézami o mimozemském původu, je třeba připustit, že by to vyžadovalo možnosti, nacházející se za hranicemi lidského poznání a v rozporu se zákony fyziky!

Znamenalo by to, že by ovládali antigravitaci, využívali teleportaci, létali na motorech, pracujících ne na klasických proudových letadlech, a používali silová pole lidstvu doposud neznámé… „


Obr. Churchill a Eisenhower: řekli Stalinovi o „létajícím talíři“?

Obr. v titulku: „Létající talíř“ doprovázel průzkumné letadlo z Royal Air Force, který se vracel z Francie.

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!