Jak je to s únosy do UFO ?

Přehled hypotéz

1. Tajné nové lidstvo – jde o skutečné únosy mimozemských civilizací, která se zřejmě pokouší vyrobit genetické křížence člověka a mimozemšťanů. Tyto děti by se měly stát novou elitou, která má lidstvo převést do Nového věku. Klasická ufologická teorie.

2. Spiknutí – mimozemšťané jsou negativní a lidi unášejí k provádění genetických manipulací a k případnému ovládnutí naší planety. Stejného druhu je i fenomén mrzačení dobytka. Tato teorie koresponduje s teorií Miltona W. Coopera z roku 1989, kterou vydal v knize „Mimozemšťané v pozadí vlády USA„. Podle ní měla americká vláda uzavřít tajnou smlouvu s rasou negativních mimozemšťanů, kterým povolila pokusy na lidech i zvířatech na oplátku za pomoc při vývoji kosmických technologií. Tato teorie vychází vstříc snaze připisovat všechno zlo tajemnému spiknutí, nebo vlivu mimo člověka (ďábel, démoni)

3. Sugesce – americký badatel Phil Klass se domnívá, že většina scénářů únosů pochází z „prastimulu“ – filmu z roku 1975, který byl natočen podle zážitků Betty a Barney Hillových (které Phillip Klass považuje za halucinaci). Tento film měl podpořit vznik archetypu v kolektivním nevědomí Američanů. Od té doby prý každé spatřené UFO (podle Klasse jde vždy o běžně vysvětlitelné jevy) nastartuje v nevědomí  jedince tento „Hillovský archetyp“. Slabina teorie spočívá v tom, že fenomén únosu se objevuje i v kulturách, kde se film o Hillových nikdy nevysílal, navíc trauma unesených je příliš silné a má podle Hopkinse a dalších psychologů stejnou intenzitu jako u veteránů z vietnamské války nebo u obětí znásilnění.

4. Vytlačení či sublimace jiných traumat – podle této teorie mají tyto fantazie v myslích „unesených“ zapudit prožitky ze znásilnění či z týrání z dětství. To se však nepodařilo prokázat. Podobné trauma prožilo v minulosti jen okolo 25 % unesených, což je prý běžný průměr v USA ?

5. Probuzené novorozenecké trauma – prof. Lawson z Velké Británie říká, že scénář únosu připomíná zážitek porodu – cesta tmavým tunelem, oslepení ostrým světlem, položení na stůl, obklopení cizími postavami. V čisté podobě této teorie ovšem chybí vysvětlení např. pro ekologická varování.

6. Psychóza – historky o kontaktu s mimozemšťany jsou skutečně mezi psychotiky jedny z nejoblíbenějších. Psychotické chování by u unesených však mělo být komplexní a nevztahovat se jen na jediné trauma únosu. Kromě toho psychotické historky nemají pevný scénář a jsou většinou bizarní.

7. Cesta do jiné dimenze – autorem této teorie je profesor Ring, proslulý zastánce transpersonální psychologie, který se zabývá zážitky v blízkosti smrti. Při čtení Strieberovy knihy „Spojení“ si všiml, že zážitky únosu se podobá zážitkům, které popisují lidé v klinické smrti – cesta tunelem, vstup do světla, poučení a návrat nového člověka s rozšířeným vědomím. Ring se domnívá, že oba zážitky mají stejný základ. Jsou přechodem do paralelní skutečnosti prostřednictvím našeho nevědomí. Trhlinou v této teorii je, že lidé po únosu se nevracejí nijak zvlášť změnění. Naopak dlouho si na zážitek nevzpomínají, teprve časem se objevují vzpomínky, které jsou spíše traumatické než „rozšiřující vědomí“.

8. Apokalypsa – podle některých názorů únosy zapadají do procesu popsaného v apokalyptickém textu Zjevení sv. Jana Theologa. Mimozemšťané by pak byli vlastně andělé nebo jiní poslové boží.

Podle : Stern, J.: Únosy do UFO.

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 225

error: Kopírování zakázáno!