Kdo je John Podesta

John Podesta (1) byl v roce 2008 součástí transformačního týmu Baracka Obamy a v roce 2014 se na rok vrátil do Bílého domu jako asistent prezidenta. V letech 1998 až 2001 byl vedoucím týmu Billa Clintona, kterému dříve dělal asistenta, osobního tajemníka a poradce.

Vzděláním je právník a je profesorem práv na univerzitě v Georgetownu. Je považován za muže, který zachránil prezidentovu politickou kůži v případě Moniky Lewinské.

Co je však méně známé, že je to fanoušek Akt X.

„Někteří lidé v Bílém domě mají konferenční stolky plné drobných suvenýrů z Bílého domu. Jiní mají zdi plné upřímných fotografií s nimi a prezidentem. V mé kanceláři v Bílém domě je svatyně X-Files, knihy, filmy, CD-ROMy, časopisy a fotky Davida Duchovny a Gillian Andersonové,“ řekl Podesta. (2)

Materiál o „UFO, Roswell (New Mexico), létajících talířích, Area 51 a TV seriálu X-Files z archivu Johna Podesta,“ zahrnuje tři složky, „asi 27 stránek“, v prezidentské knihovně W.J. Clintona v oddíle 2006-0492-F.

Jeho vášeň pro Akta X byla popisována jako „fanatická oddanost“ v The Washington Post Lloyd Grove (3), kde zdůraznili, že Podesta má společné rysy s Foxem Mulderem (D. Duchovny), a to zálibu, která hraničí s posedlostí a paranoiou. „John může být naprosto maniakální a paranoidní na některé otázky. Je známo, že zvedl telefon, a ptal se vojenského letectva, co dělají v Area 51,“ prohlásil v roce 1998 Mike McCurry, tiskový mluvčí Bílého domu.

Přes svůj zájem o UFO, Podesta připouští, že americká vláda nebude mít v Area 51 nic mimozemského. Je známý jako „zvědavý skeptik“, tak je i prezentován v prologu knihy „Ufos: generals, pilots and Government officials go on the record“ (UFO: generálové, piloti a vládní úředníci mluví otevřeně.) (2010), kniha, ve které novinář Leslie Kean podává řadu nevysvětlitelných pozorování UFO. (4)

„Je na čase, aby vláda odtajnila dokumenty, které má více než 25 let a poskytla vědecké údaje, které pomohou určit skutečnou podstatu fenoménu,“ řekl Obamův poradce opět v roce 2002 na tiskové konferenci Koalice pro svobodný přístup k informacím. (5)

Pod tímto neutrálním názvem se skrývá sdružení ufologů, které si klade za cíl „dosáhnout vědecké důvěryhodnosti, a přimět Kongres a média ke studiu nevysvětlitelných vzdušných jevů a zveřejnění oficiálních informací a fyzických důkazů.“

8. ledna 1999 se v Bílém domě konala oslava Podestových 50. narozenin. Nechyběli tu ani David Duchovny a Gillian Andersonová, pozvaní Billem Clintonem, s přáním pobavit Johna Podesta na oslavě jeho výročí.

84 fotografií a videa z této oslavy však bylo utajeno. Cameron se domnívá, že jediným důvodem pro utajení materiálu z tohoto večera je, že fotografie a filmy by mohly mít vliv na obraz manželství Hillary a Billa Clintonových.

Jiní však šli ještě dále ve svém výkladu tohoto zákazu – souvisí prý s koncem utajování mimozemských návštěv a jako znamení nových časů. To také souvisí s tím, že Obama se stal prvním americkým prezidentem, který se veřejně zmínil o Area 51. (6)

Právník, který založil a vede Centrum pro americký pokrok (CAP) (7), se domnívá, že je něco, co je „tam venku,“ a je velmi možné, že i podruhé v Bílém domě, začne rozesílat staré e-maily s dotazy a žádostmi po odtajnění dokumentů týkajících se fenoménu UFO, jak to dělal i za Clintonovy éry.

Odkazy

(1) John Podesta. Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/John_Podesta  
(2) Knox College Commencement Address John Podesta — White House Deputy Chief of Staff. June 6, 1998. Departments. Internet: http://departments.knox.edu/newsarchive/news_events/releases_1997-98/Podesta_Commencement.html  
(3) Growe, L.: John Podesta: Clinton’s Mr. Fix-It. Washington Post, 30.9.1998. Internet: http://www.washingtonpost.com/wp-srv/politics/special/clinton/stories/podesta093098.htm  
(4) Kean, L.: Ufos: generals, pilots and Government officials go on the record. (2010). Internet: https://www.amazon.com/UFOs-Generals-Pilots-Government-Officials/dp/0307717089  
(5) Taken (miniseries). Wikipedia. Internet: http://en.wikipedia.org/wiki/Coalition_for_Freedom_of_Information  
(6) Jackson, D.: Obama makes history — mentions Area 51. USA Today, 9.12.2013. Internet: http://www.usatoday.com/story/theoval/2013/12/09/obama-shirley-maclaine-area-51-kennedy-center-honors/3915177/ 
(7) Center for American Progress. Internet: http://www.americanprogress.org/ 

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 142

error: Kopírování zakázáno!