Realita nebo sen ?

Některé zážitky s odstupem mnoha let vypadají neskutečně i pro samotné aktéry…

„Přesné datum neznám, ale byl jsem mezi čtvrtým a pátým rokem, čili kolem roku 1951. Událost, kterou mohu popisovat stejně tak dobře, kdyby se stala před týdnem. 

Na samotě od domu, kde jsme bydleli, bylo po stráni nahoru k lesu asi 100 m, byl jsem zvyklý se na začátek lesa toulat sám, odtamtud bylo vidět lesy a kopec naproti v údolí, což mne od začátku fascinovalo. Jednou pozdě odpoledne jsem opět seděl na trávě u lesa. Obloha byla bez mraků, modrá, malinko potemnělá, ale ještě světlo. Byl úplný klid, nad protějším kopcem se začala obloha jaksi rychleji barvit slabě do růžova a náhle se z té světle růžové začalo vynořovat ohromné válcovité těleso, přeplulo kopec a přilétalo šikmo nade mne. Pamatuji, že tak pevně jsem se trávy už dlouho nedržel.

Těleso plulo, mělo tvar válce, vepředu jakési tyče a kulaté desky. V mých očích to bylo něco jako parní lokomotiva, ovšem bez kol, vydávalo to jakýsi šustivý zvuk, jako když utíká někde pára, ale nic takového vidět nebylo. Těleso se pomalu zastavovalo a zároveň přilétalo z pravé strany to samé, asi poloviční, až k sobě, zdálo se, že se lehce na chvíli dotkly. „Aha, takhle vypadá válka, ale oni si dali pusu,“ napadlo mne tenkrát. Tělesa se od sebe pomaloučku vzdalovala a rázem obě dvě hroznou rychlostí a za hluku zmizela. Byl zase normální klid. Vysoká tráva se mi při tom zaryla do dlaní a rýhy jsem měl ještě další dny. Když se na to dívám v klidu zpět, tak se to mohlo odehrát nejvýše 100 m, tělesa se přišla patrně do údolí ukrýt. Kolik uběhlo času, nevím, snad pár minut.

Tenkrát bylo UFO naprosto neznámým pojmem, o něčem takovém se jednoduše ani diskutovat nemohlo, lidé měli jiné starosti. Otec jako jediný technicky rozumný člověk pro mé otázky, byl na Jáchymově a měl jiné starosti.

Příběh živý, nevymazatelný, rád bych jednou vyřešil otázku, zda to nemohl být sen. Ale kde by se vzalo ve snu tak reálné UFO, o kterém jsem četl poprvé až někdy o 15 let později? Krátce na to začala sice v USA éra létajících talířů a Marťanů, ale tohle nemělo s talířem ale vůbec nic společného. Snad mi pomůže někdy rozřešit můj problém dobrý hypnotizér.“

Václav C.

***

Líbil se vám článek a celý web?

Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 034

error: Kopírování zakázáno!