Vzrušující cesta autem

Na naši adresu dochází nejrůznější příběhy, které lidé zažili, včetně těch, jež se udály na cestách. Právě ty mají zvláštní příchuť, neboť lidé v nich byli odkázáni pouze na ochranu svého automobilu, mnohdy v neznámé a pusté krajině.

Obdrželi jsme i hlášení o pozorování podivného objektu našimi turisty v SRN. 

 

Před hraničním přechodem v Rozvadově provázelo automobil podivné těleso. Paní I.M. napsala :

„Začalo to snad den před odjezdem, kdy mi několikrát za den zvláštně znělo v levém uchu. Nikdy se mi to nestalo a ten pocit, který to znění provázel, jsem dosud neznala. Totéž se opakovalo při cestě domů ze SRN 4.11.1995. Pak jsem začala sledovat kužele světla v dálce v horách asi 40 km před hraničním přejezdem Weidhaus. Zprvu jsem si myslela, že je to od jezdících aut v horách, protože kužel světla se rozšiřoval směrem vzhůru. Bylo mi však divné, jak ta světla, přestože jsou v dálce, jsou tak výrazná a objevují se každou chvilku na jiném místě, myslím dost od sebe vzdáleném. Nevěnovala jsem tomu velkou pozornost, občas jsem něco povídala s manželem, aby se mu nechtělo spát. Pak asi po 5 minutách jsem znovu obrátila pozornost ke světlům, ale nyní jsem si už nemyslela, že mohou být od aut, ale asi od nějakého vojenského cvičení nebo snad od světelných jevů z diskoték. Jak jsem tak přemýšlela, tak jsem zjišťovala, že je to vlastně nemožné, aby se ta světla nebo vlastně ten světelný kužel tak rychle přemísťoval. Najednou se ten kužel světla ztratil a nad horizontem zůstala oválná záře. Byly to zlomky vteřin, co jsem si uvědomila, že je to hloupost, že je to vlastně prakticky neproveditelné, aby něco zůstalo na obloze jen tak svítit, aniž by to mělo nějaký kužel světla.

V té vteřině nebo ve zlomku se ten objekt doslova připojil k nám. Přiřítil se zřejmě obrovskou rychlostí, protože na tu obrovskou vzdálenost od těch hor byl najednou po levé straně našeho vozidla. Nemohu přesně odhadnout, já ani můj manžel, jak daleko od nás byl a v jaké výšce, ale co můžeme říci, že objekt byl velký asi jako střední rodinný domek. Nejprve, když přiletěl, tak se točil téměř vertikálně, potom se ztlumil a pak po celou dobu pozorování až do odletu se točil horizontálně.

Když přilétl, začala jsem uvažovat nahlas a vím, že jsem řekla, že jsem asi blázen, ale že s námi snad letí UFO. V tu chvilku se vzbudila spící dcera, která se ihned otočila směrem k objektu (spala totiž s hlavou otočenou čelem na pravou stranu). Ihned začala křičet, aby manžel jel rychleji, že se bojí. Manžel, zřejmě v prvním okamžiku, tak reagoval a vím, že i objekt zrychlil. Já jsem ale začala mít zvláštní pocit uvolnění a dobra a tak jsem řekla, ať zpomalí, že se nám určitě nic nestane, že by nás to jistě dohonilo. I když manžel zpomalil, tak objekt zpomalil také. Nyní jsme si jej mohli prohlédnout. Pozorovala jsem to nejvíce já, protože manžel musel sledovat cestu, aby nedostal smyk. Na polích ležel sníh a mrzlo. Jak objekt vypadal ? Nějak jsem jej nakreslila, ale celkový dojem byl, že to bylo něco hmotného, měla jsem pocit, že kdybych tam někam strčila ruku, že na něco narazí. Bylo to stříbrné, šedé, bílé, mlhavé, a celé to žilo, pracovalo, pulsovalo. Okraje objektu jakoby pulsovaly, a po obvodu byly ty přísavky, které pracovaly, ale jinak nějak odstředivě. Tvar to mělo disku a z těch přísavek po obvodu jakoby vycházela nějaká energie, která uklidnila později i naši dceru.

Takto nás objekt sledoval asi 10 minut, přesně nevím. Vím však přesně, kdy přilétl, to bylo zrovna 23.25 hod. Předtím ta světla trvala asi 10 – 15 minut. Takže si myslím, že jsem začala tyto jevy sledovat asi 30 – 50 km před hraničním přejezdem.

A nakonec asi 10 km před přejezdem, tak, jak se objekt přiblížil, tak rychle také zmizel, opět směrem k horizontu a pak byla opět naprostá tma.

Byli jsme všichni událostí vzrušeni, každý jiným způsobem. Po odbavení na celnici jsme celníky informovali o tom, co jsme viděli, po našem vyslechnutí jsem měla dojem, že si nemyslí, že jsme se právě zbláznili. Doma jsme to řekli druhý den rodičům a přátelům, kteří učí na gymnáziu fyziku. Rodiče uvěřili, ale přátelé i můj manžel se tuto událost snažili nějak fyzikálně dokázat. Pak ale i sám manžel připustil, že se s podobnou věcí v životě nesetkal. Ale nechce o tom mluvit.“

O existenci UFO dnes nejsou vcelku žádné pochybnosti. Problémy však přetrvávají v jejich interpretaci – co vlastně představují ? Jak vznikají ? Co vede k jejich objevení ?

Archiv KPUFO

***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 025

error: Kopírování zakázáno!