Amatérský radioamatér z Uralu Valentin Děgtěrev udělal nový objev o ztracené Atlantidě

 

 

 

Badatel určil přesné souřadnice potopeného ostrova díky satelitním snímkům. Ve svých výpočtech použil zprávy dávného filozofa Platóna o ztraceném městě, které se nachází západně od Herkulových sloupů, naproti pohoří Atlas.

To znamená, že pravděpodobná lokalita Atlantidy je velkým horským masívem u severozápadního pobřeží Afriky, který se táhne od atlantického pobřeží Maroka přes Alžírsko až po břehy Tuniska. Délka hřebene je 2092 km. Jeho souřadnice jsou 31,061667 °, -7,915833 °.

Podle Platóna byl Atlantis velmi bohatý kontinent, kde bylo spousta vody a jídla, dobytek, kov, šperky. Napsal, že město je obklopeno řadami soustředných kruhů naplněných vodou, které ho chrání.

Badatel poznamenává, že kvůli zemětřesení, k němuž došlo v roce 2015, se dno v tomto místě oceánu silně zvýšilo a předložil satelitní snímky, které dokazují jeho teorii.

"Platón neklamal, Atlantida byla na souřadnicích 31.013589, -12.566564. Rozměry utopeného ostrova byly asi 40 kilometrů," píše Děgtěrev. Poznamenává, že ostrov byl malý, ale "v době Platóna byly požadavky na města velmi skromné."

Poznamenal, že mohlo jít jen o přístavní město. Je to "takové staré logistické centrum v Atlantském oceánu," poznamenává rádioamatér.

Stojí za to dodat, že v současnosti je příběh Atlantidy většinou vědců považován za fiktivní filozofický mýtus, nebo mýtus založený na základě vzpomínek na nějakou skutečnou starověkou katastrofu.

Podle: PRAVDA.RU


***
Líbil se vám článek a celý web? Podpořte, prosím, badatele, autory a překladatele jakoukoli částkou na účet: SBERBANK, č. ú. 4211013926/6800, variabilní symbol článku je 188